Historia

2013 – …

AKTUALIZACJA 01 / 08 / 2017


Powrócić na swoje miejsce

W 2013 roku ŁKS rozpoczął grę w czwartej lidze. Prowadzona przez trenera Wojciecha Robaszka i stworzona z młodych związanych z regionem lub Akademią Piłkarską ŁKS piłkarzy (m.in. Szymon Salski, Aleksander Ślęzak i bramkostrzelny Adam Patora) na tym szczeblu rozgrywek nie miała sobie równych i bez problemów awansowała do trzeciej ligi.

W pierwszym trzecioligowym sezonie ŁKS musiał uznać wyższość Radomiaka (w trakcie sezonu Robaszka zastąpił Andrzej Kretek, a miejsce tego zajął później Marek Chojnacki), a rok później w walce o awans najskuteczniejsza okazała się Polonia Warszawa, choć na wiosnę ełkaesiacy, najpierw pod wodzą Roberta Szwarca a potem Wojciecha Robaszka, odnieśli kilka niezwykle efektownych zwycięstw (m.in. 8:0 z Bronią Radom i 9:1 z Wartą Działoszyn). Zdołali też pokonać w bezpośrednim spotkaniu drużynę „Czarnych Koszul” (2:1), choć koniec końców marzenia o awansie do drugiej ligi trzeba było odłożyć na kolejny rok.

Runda jesienna sezonu 2016/2017 wlała w serca łódzkich kibiców dużo nadziei bowiem zespół prowadzony przez trenera Marcina Pyrdoła kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, a rok kończył na pierwszym miejscu i to z pięciopunktową przewagą nad wiceliderem. Słabsza postawa wiosną i strata kilku ważnych punktów spowodowała, że na trenerskiej ławce Marcina Pyrdoła zastąpił Wojciech Robaszek i choć pod koniec rozgrywek ŁKS wygrał cztery z pięciu ostatnich meczów, w końcowym rozrachunku lepszy o dwa punkty okazał się Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie, z którym swoją drogą łodzianie dwukrotnie zwyciężyli (3:0 i 2:0). Wskutek problemów Finishparkietu związanych z uzyskaniem licencji na grę klasę wyżej do drugiej ligi awansował ostatecznie ŁKS, wicemistrz grupy pierwszej III ligi. Pod koniec lipca łodzianie po raz pierwszy w historii zagrają wiec na tym szczeblu rozgrywkowym.

Historia Łódzkiego Klubu Sportowego pisze się dalej…Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]