Aktualności

Poznaj Polskę na sportowo z ŁKS

6
13 / 09 / 2023

ŁKS drugi rok z rzędu zachęca do udziału w projekcie „Poznaj Polskę na sportowo”, organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Każdy klub piłkarski w Polsce może wziąć w nim udział i zorganizować wyjazd na mecz dla uczniów, w tym także dla tych, którzy nie są zarejestrowanymi zawodnikami klubu.

„Poznaj Polskę na sportowo” to przedsięwzięcie skierowane do klubów piłkarskich, w tym szczególnie do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 6 do 19 lat (realizowany w okresie od lipca do 27 listopada 2023 roku). Umożliwia on klubom piłkarskim wyjazdy na mecze piłkarskie, w tym na spotkania ŁKS Łódź rozgrywane w ramach PKO BP Ekstraklasy. W zeszłym roku z pilotażowej edycji projektu skorzystało ponad 19 tys. uczniów, którzy wyjechali na 62 mecze w Polsce.

Każdy klub piłkarski w Polsce może przystąpić do projektu i zorganizować wyjazd na mecz dla uczniów, którzy nie muszą być zarejestrowanymi zawodnikami klubu. Celem przedsięwzięcia jest partycypacja w spotkaniu, integracja oraz wychowanie przez sport w ramach wspólnych wyjazdów na mecze piłkarskie. Klub, który zdecyduje się na udział w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę na sportowo”, w ramach złożonego wniosku o dofinansowanie wyjazdu może otrzymać:

  • darmowe zaproszenia na mecz dla zorganizowanych grup uczniów w liczbie od 16 do 45 oraz dla opiekunów w liczbie od 1 do 3;
  • dofinansowanie środków transportu w kwocie 7 zł/km do kwoty 4200 zł;
  • dofinansowanie do kosztów usług gastronomicznych oraz wynagrodzenia opiekunów do kwoty 3600 zł.

Co ważne, liczba wyjazdów na mecze w ramach edycji 2023 dla jednego klubu jest nielimitowana. Wyjazdy na mecze będą organizowane do wyczerpania się środków finansowych na zakup biletów na wydarzenia sportowe.

Szczegółowe kwoty przyznawanych dotacji, zasady przyznawania dotacji oraz ich rozliczania znajdują się w regulaminie przedsięwzięcia poznaj Polskę na sportowo, który stanowi załącznik do umowy ramowej z PZPN.

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu (więcej TUTAJ) i wspólne przeżywanie emocji sportowych na stadionie Króla!

Możliwy jest również kontakt z przedstawicielem klubu – Oskar Bugajny (nr tel. 882 893 185) lub oskar.bugajny[at]lkslodz.pl

Załączniki:

 Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny