Strona główna

Akademia ŁKS Łódź

AKTUALIZACJA 22 / 01 / 2024


Szkolenie młodzieży w Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego oparte jest na 4 głównych fundamentach. Są to:

  • Wykwalifikowany sztab szkoleniowy
  • Profesjonalna baza treningowa
  • Przemyślana metodologia szkolenia
  • Komunikacja

Sztab szkoleniowy

Dobra Akademia to przede wszystkim dobry sztab szkoleniowy. Bez wykwalifikowanej i rozwijającej się kadry trenerskiej, żadna metodologia czy plan treningowy nie przyniesie zamierzonych skutków. W naszej Akademii stawiamy na pierwszym miejscu na dobór właściwej grupy trenerów, ponieważ to oni odpowiedzialni są za edukacje i rozwój naszych zawodników.

Akademia ŁKS Łódź zrzesza obecnie ponad 350 młodych piłkarzy. Czuwa nad nimi 20 wykwalifikowanych trenerów oraz dwóch fizjoterapeutów. Każdym z roczników opiekuje się przynajmniej dwóch szkoleniowców. W naszej filozofii właśnie trenerzy odgrywają kluczową rolę, ponieważ to na nich ciąży odpowiedzialność za edukację i rozwój zawodników. Dlatego każdego dnia dbamy, aby nasi trenerzy rozwijali swój warsztat, organizując wewnętrzne szkolenia i dyskutując z nimi na temat codziennej pracy.

Profesjonalna baza treningowa

Zawodnicy Akademii ŁKS mogą na co dzień korzystać z oddanej do użytku w 2018 roku bazy szkoleniowej przy ul. Minerskiej w Łodzi. Na terenie o powierzchni 51 838 metrów kwadratowych powstał kompleks treningowo-meczowy, w skład którego wchodzą m.in. trzy nowe, pełnowymiarowe i oświetlone boiska piłkarskie z nawierzchnią naturalną, sztuczną i hybrydową. Pomiędzy dwoma ostatnimi stanęła kryta trybuna o pojemności 840 miejsc – po 420 na każdą stronę.

Do dyspozycji jest również plac treningowy dla bramkarzy oraz budynek socjalno-sportowy z: szatniami dla zawodników i sędziów, biurami, salą konferencyjną, pomieszczeniami gospodarczymi, siłownią i tarasem widokowym. Na terenie ośrodka znalazł się również parking dla ok. 60 samochodów osobowych i trzech autobusów. Obiekt spełnia m.in. warunki do rozgrywania spotkań III ligi i Centralnej Ligi Juniorów. Uzupełnia go wybudowane kilka lat wcześniej sztuczne boisko.

Boisko hybrydowe przy al. Unii Lubelskiej

Do dyspozycji Łódzkiego Klubu Sportowego pozostaje również boisko z nawierzchnią hybrydową usytuowane tuż obok Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej.

Innowacyjne rozwiązanie polegające na wsiewaniu wyselekcjonowanej naturalnej trawy w specjalnie przygotowaną matę z włókien syntetycznych sprawia, że murawa staje się niezwykle wytrzymała przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości gry. Boisko hybrydowe przy al. Unii posiada oświetlenie, co niewątpliwie jest jego dodatkowym atutem.


Metodologia szkolenia

W Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego wdrażamy ujednoliconą metodologię szkolenia dla wszystkich zespołów młodzieżowych. To co dla nas istotne to wspólna praca wszystkich trenerów dla dobra zawodników. Chcemy, aby zawodnik, który na początku swojej przygody z piłką trafi do klubu, przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia, które na końcu tej przygody przyniosą efekt w postaci występów w pierwszym zespole ŁKS. Priorytetem jest dla nas wyszkolenia inteligentnego zawodnika, który rozumie grę i potrafi rozwiązywać problemy boiskowe.

Metodologie szkolenia Akademii ŁKS Łódź przedstawia w podcaście “Jak uczyć futbolu” jej twórca – Paweł Drechsler. Całej audycji można posłuchać W TYM MIEJSCU.

 

Nasze zespoły zostały podzielone na 4 bloki szkoleniowe, które różnią się zawartościami treningowymi, ze względu na kompleksowość zadań boiskowych oraz zrozumieniem gry przez zawodnika.

  • Blok D – U8, U9, U10
  • Blok C – U11, U12, U13
  • Blok B – U14, U15, U16, U17
  • Blok A – Rezerwy (ŁKS II), Rezerwy (ŁKS III)

Komunikacja

To jak komunikujemy się z zawodnikami determinuje ich zrozumienie gry, a w konsekwencji rozwój piłkarski. Zawodnik, który otrzymuje złe komunikaty będzie bał się podjąć ryzyko, nie będzie pewny siebie, co przełoży się na słabą grę. Dobra komunikacja na linii trener –zawodnik, komunikacja, która oparta jest na rozwiązywaniu problemów przez zawodnika, spowoduje przede wszystkich rozwój postrzegania gry oraz jego inteligencji. Ponieważ naszym celem jest wyszkolenie inteligentnego zawodnika, komunikacja jest jednym z naszych fundamentów.

Współpraca

Chcesz być częścią tworzenia jednej z najlepszych akademii w Polsce? Zapoznaj się z naszą ofertą współpracy.


 
Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny