Strona główna

Akademia ŁKS Łódź

AKTUALIZACJA 03 / 04 / 2020


Szkolenie młodzieży w Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego oparte jest na 4 głównych fundamentach. Są to:

  1. Wykwalifikowany sztab szkoleniowy
  2. Profesjonalna baza treningowa
  3. Przemyślana metodologia szkolenia
  4. Komunikacja

Sztab szkoleniowy

Dobra Akademia to przede wszystkim dobry sztab szkoleniowy. Bez wykwalifikowanej i rozwijającej się kadry trenerskiej, żadna metodologia czy plan treningowy nie przyniesie zamierzonych skutków. W naszej Akademii stawiamy na pierwszym miejscu na dobór właściwej grupy trenerów, ponieważ to oni odpowiedzialni są za edukacje i rozwój naszych zawodników. Każdego dnia dbamy, aby nasi trenerzy rozwijali swój warsztat, organizując wewnętrzne szkolenia i dyskutując z nimi na temat codziennej pracy.

Profesjonalna baza treningowa

Już niebawem nasze zespoły będą mogły korzystać z profesjonalnych obiektów treningowych, które zapewnią im dostęp do wszystkiego czego potrzebuje młody zawodnik, by doskonalić swoje umiejętności. Obiekty przy ul. Minerskiej stanowić będą główne centrum rozwoju Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego, a w skład bazy szkoleniowej wejdzie kompleks 4 boisk (2 sztuczne nawierzchnie, 1 boisko naturalne, 1 boisko hybrydowe) oraz plac treningowy dla bramkarzy, a sala przygotowania motorycznego.

Metodologia

W Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego wdrażamy ujednoliconą metodologię szkolenia dla wszystkich zespołów młodzieżowych. To co dla nas istotne to wspólna praca wszystkich trenerów dla dobra zawodników. Chcemy, aby zawodnik, który na początku swojej przygody z piłką trafi do klubu, przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia, które na końcu tej przygody przyniosą efekt w postaci występów w pierwszym zespole ŁKS. Priorytetem jest dla nas wyszkolenia inteligentnego zawodnika, który rozumie grę i potrafi rozwiązywać problemy boiskowe.

Nasze zespoły zostały podzielone na 4 bloki szkoleniowe, które różnią się zawartościami treningowymi, ze względu na kompleksowość zadań boiskowych oraz zrozumieniem gry przez zawodnika.

  • Blok D – U8, U9, U10
  • Blok C – U11, U12, U13
  • Blok B – U14, U15, U16, U17
  • Blok A – CLJ, Rezerwy

Komunikacja

To jak komunikujemy się z zawodnikami determinuje ich zrozumienie gry, a w konsekwencji rozwój piłkarski. Zawodnik, który otrzymuje złe komunikaty będzie bał się podjąć ryzyko, nie będzie pewny siebie, co przełoży się na słabą grę. Dobra komunikacja na linii trener –zawodnik, komunikacja, która oparta jest na rozwiązywaniu problemów przez zawodnika, spowoduje przede wszystkich rozwój postrzegania gry oraz jego inteligencji. Ponieważ naszym celem jest wyszkolenie inteligentnego zawodnika, komunikacja jest jednym z naszych fundamentów.

Współpraca

Chcesz być częścią tworzenia jednej z najlepszych akademii w Polsce? Zapoznaj się z naszą ofertą współpracy.

Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]