Nasze miasto

Co warto zwiedzić?

AKTUALIZACJA 04 / 08 / 2017


Fot. Archiwum UMŁ (materiały dzięki uprzejmości lodz.pl)

Łódź ma olbrzymi potencjał jako miejsce  na  tzw. City Break, czyli 1-2 dniową wizytę w ramach dłuższego wyjazdu turystycznego.

Historyczna wielokulturowość Łodzi sprawiła, że dziś jest to miasto, w którym znajduje się największa w Europie żydowska nekropolia, a mauzoleum Izraela Poznańskiego uznano za największe na świecie. Liczne pałace i fabryki będące dziedzictwem „epoki kominów” pozwalają turystom zrozumieć fenomen na skalę światową jakim były fortuny tworzone przez rody ówczesnych fabrykantów

Dziś Łódź, jako miasto kreatywne, jest organizatorem kilkudziesięciu festiwali m.in. Łódź Design Festival, Light Move Festival, Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, Łódzkich Międzynarodowych Spotkań Baletowych czy Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.

Ponadto, ulica Piotrkowska, Manufaktura, liczne szlaki turystyczne pozwalające na zgłębienie tajemnic Miasta, takie jak: Łódź Bajkowa, Murale, Księży Młyn, Szlak dziedzictwa filmowego czy Architektura Przemysłowa, sprawiają, że Łódź jest miejscem unikatowym, różnorodnym, a tym samym autentycznym i niezwykle ciekawym dla przybywających turystów.

Poznawaniu Łodzi sprzyja bogata oferta łódzkich restauratorów, a także baza hotelowa, która odpowiada na oczekiwania zarówno przedsiębiorców przybywających do Łodzi na spotkania biznesowe, jak i aktywnych studentów z polskich i zagranicznych uczelni. Unikalny klimat Łodzi tworzą również drobni rodzimi przedsiębiorcy, którzy swoje lokale sytuują w najbardziej turystycznie atrakcyjnych lokalizacjach

Łódź jest coraz lepiej skomunikowana. Między innymi dzięki autostradom i drogom szybkiego ruchu, ale także dzięki Łodzi Fabrycznej- najnowocześniejszemu węzłowi multimodalnemu w Europie, jest miastem do którego można dotrzeć wyjątkowo szybko i bezproblemowo. W połączeniu z niezwykle szeroką ofertą atrakcji turystycznych, Łódź staje się miastem, które warto i chce się odwiedzić.

 Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny