Akademia

2. Liga: Majówka na wyjazdach

02.05.2024

02.05.2024

2. Liga: Majówka na wyjazdach

fot. Mateusz Słodkowski | Cyfrasport

W piątek druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzy się w ramach 31. kolejki 2. Ligi ze Skrą Częstochowa na wyjeździe. Z kolei wczoraj, tj. w środę, ŁKS III Łódź zremisował 1:1 z Borutą w Zgierzu.

Piątkowe starcie pod Jasną Górą będzie rywalizacją drużyny, która zajmuje miejsce tuż za strefą barażową (ŁKS II Łódź) z zespołem balansującym na krawędzi strefy spadkowej (obecnie nad kreską, ale bez żadnej przewagi punktowej nad 15. w tabeli GKS-em Jastrzębie). W tym tygodniu najważniejsza była regeneracja, bowiem w poniedziałek łodzianie stoczyli kosztujący ich wiele sił i nerwów pojedynek z Olimpią Grudziądz (1:1), a już teraz muszą się zmobilizować na rywalizację zeszłorocznym przedstawicielem Fortuna 1 Ligi.

Częstochowianie przegrali trzy ostatnie mecze (w żadnym z nich nie zdobyli też gola), więc z pewnością zechcą spróbować przełamać fatalną passę w rywalizacji z zespołem trenera Marcina Pogorzały. Ten tym razem nie będzie mógł pomóc drużynie z ławki ze względu na karę indywidualną, tak zresztą jak nie pomoże jej pauzujący za kartki Oliwier Sławiński, a i występ Aleksandra Ślęzaka, mocno poturbowanego w poniedziałkowym spotkaniu, stoi pod znakiem zapytania, choć znając charakter naszego kapitana, środkowy obrońca zrobi wszystko, żeby pojawić się na boisku.

Początek spotkania 31. kolejki 2. Ligi: Skra Częstochowa  – ŁKS II Łódź w piątek (3 maja) o godz. 19 (spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności). Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

Remis i zwycięstwo

Dodajmy, że w środę w IV lidze ŁKS III Łódź zremisował na wyjeździe z Borutą Zgierz (1:1, gola dla ełkaesiaków zdobył Adam Kajszczak), z kolei drużyna do lat 19 w Lidze Makroregionalnej odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując 1:0 Wigry Suwałki po bramce Jakuba Wojciechowskiego.