15
14 / 03 / 2023

Za nami kolejny weekend pełen wrażeń w Akademii ŁKS. Jak co tydzień, zapraszamy do podsumowania najważniejszych wydarzeń.

ŁKS II

W sobotę drugie spotkanie w rundzie wiosennej rozegrali zawodnicy rezerw ŁKS-u. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka podjęli u siebie walczącą o utrzymanie w III lidze Błoniankę Błonie. Ełkaesiakom udało się zrewanżować na ekipie z województwa mazowieckiego (jesienią mecz w Błoniach zakończył się wygraną 1:0 gospodarzy) – więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ.

• 11.03 / III liga / ŁKS – Błonianka Błonie / 2:1 (bramki: Goncalves, Lambrecht)

ŁKS III / U-19

Podopieczni Mariusza Zasady rozegrali dwa sparingi z czołowymi zespołami łódzkiej i sieradzkiej klasy okręgowej. Był to dla nich ostatni weekend bez meczów o punkty, gdyż w najbliższą sobotę przy ul. Krańcowej zainaugurują rundę wiosenną łódzkiej ligi okręgowej.

• 11.03 / Sparing / ŁKS III – GKS Ksawerów / 2:3 (bramki: Kajszczak, Popławski)
  • 11.03 / Sparing / ŁKS – Warta II Sieradz / 2:0 (bramki: 2x Bargiel)

ŁKS U-17

Zespół trenerów Daniela Figi i Jakuba Wróblewskiego zmierzył się w Centralnej Lidze Juniorów z wiceliderem – Jagiellonią Białystok. Początek meczu należał do gości, którzy pod koniec pierwszej połowy prowadzili 2:0, jednak jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Jan Łąbędzki. W drugiej części gry łodzianom udało się doprowadzić do wyrównania po trafieniu Alana Siwka, a niewiele brakowało do pełni szczęścia, lecz w końcówce zabrakło precyzji.

• 11.03 Centralna Liga Juniorów / ŁKS U-17 – Jagiellonia Białystok / 2:2 (bramki: Łabędzki, Siwek)