Aktualności

III liga: ŁKS II – Błonianka 2:1

17
11 / 03 / 2023

Fot. Lens Strong

W 19. kolejce piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali Błoniankę Błonie 2:1 po golach Ricardo Goncalvesa i Igora Lambrechta. Dla niepokonanych od jedenastu kolejek łodzian było to już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie grupy I trzeciej ligi.

W sobotnie południe na boisku ośrodka Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej piłkarzom nie sprzyjała pogoda, więc podopieczni trenera Marcina Matysiaka sami postanowili rozgrzać zziębniętą publiczność, już w 2. minucie obejmując prowadzenie. Ricardo Goncalves przyjął piłkę w szesnastce gości i precyzyjnym uderzeniem przy słupku nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych (1:0).

Nie były to bynajmniej miłe złego początki, bo także w dalszej części pierwszej połowy ełkaesiacy kontrolowali przebieg wydarzeń, uzyskując momentami przygniatającą przewagę. Pod naporem kolejnych ataków łodzian defensywa 15. w tabeli Błonianki ugięła się ponownie w 20. minucie, gdy po stałym fragmencie gry na bramkę próbował strzelać Damian Nowacki, a koniec końców futbolówkę wepchnął do siatki Igor Lambrecht (2:0). Po tym bliscy szczęścia byli jeszcze m.in. Kelechukwu Ibe-Torti (jego strzał z bliska obronił golkiper) oraz Wiktor Kościuk (wychowanek ŁKS-u odważnie wszedł z piłką w pole karne i huknął tuż obok słupka).

W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze z województwa mazowieckiego. Groźnie w naszej szesnastce zrobiło się już chwilę po przerwie, na nasze szczęście albo gościom brakowało precyzji, albo gospodarze świetnie spisywali się w defensywie, albo też z wyczuciem interweniował czujny między słupkami Marek Kozioł. Kwadrans przed końcem ten ostatni musiał jednak skapitulować, bo po rzucie rożnym jeden z naszych zawodników interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki (2:1). Skończyło się po naszej myśli – łodzianie na więcej nie pozwolili rywalowi, który kończył mecz w dziesiątkę po tym, jak w doliczonym czasie gry sędzia ukarał najpierw żółtą, a po chwili czerwoną kartką Rafała Włodarczyka.

Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali z Błonianką Błonie 2:1, rewanżując się za jesienną porażkę. Ełkaesiacy są niepokonani już od jedenastu kolejek, co więcej odnieśli w sobotę dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na wyjeździe z Unią Skierniewice.


19. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Błonianka Błonie 2:1 (2:0)

  • Bramki: 1:0 Ricardo Goncalves (2), 2:0 Igor Lambrecht (20), 2:1 (75 – sam.)
  • Czerwona kartka: Włodarczyk (90+)
  • Sędziował: Adam Marczuk

Składy:

  • ŁKS II: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Grzegorz Glapka (76, Jędrzej Zając), Damian Nowacki, Wiktor Kościuk (76, Vahe Mnatsakanyan), Ricardo Goncalves (59, Mikołaj Lipień), Kelechukwu Ibe-Torti (59, Adrian Czypicki) – Łukasz Dynel (85, Jakub Piotrowski). Trener: Marcin Matysiak.
  • Błonianka (wyjściowa jedenastka): Krystian Kalinowski – Bartosz Skowron, Marek Ziętara, Kacper Siudak, Rafał Włodarczyk, Arkadiusz Niezgoda, Filip Kowalczyk, Maksymilian Korczak, Mariusz Zalewski, Paweł Jabłoński, Szymon Śmieciński.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny