Aktualności

Akademia trenuje #DlaPrzyszłości

5
10 / 03 / 2023

W Akademii ŁKS oraz Szkole Gortata hierarchia wartości nigdy nie ulega zmianie: poza wychowywaniem kapitalnych sportowców, naszym celem jest przede wszystkim wypuszczanie w świat ludzi wrażliwych, pełnych empatii, gotowych na wyzwania dorosłości. Dlatego Szkoła Gortata i Akademia ŁKS ruszają z nowym projektem, którego zadaniem będzie przygotować najstarszych uczniów i zawodników do… wejścia w buty trenerów i nauczycieli.

Nie ma chyba w Akademii ŁKS zawodnika, dla którego piłka nożna nie byłaby czymś więcej niż przygodą na kilka młodzieńczych lat. Kariera futbolowa jest jednak wyjątkowo krótka, a często zależy nie tylko od determinacji i ambicji zawodnika, ale i innych okoliczności, takich jak choćby kontuzje czy choroby. Dlatego też zawsze zachęcamy uczniów i zawodników, by mieli pod ręką „plan B” – futbol naprawdę oferuje wiele możliwości pracy. Od dziś, dzięki współpracy Akademii i Szkoły, ułatwimy tę ścieżkę.

W semestrze letnim roku szkolnego 2022/23 uczniowie liceum otrzymają możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez trenerów Akademii ŁKS-u oraz Szkoły Gortata, ale tym razem w roli współprowadzących. Klub i szkoła współpracują z wieloma placówkami edukacyjnymi, chociażby w ramach akcji „WF z ŁKS-em” i akcji prozdrowotnych, w trakcie których nasza kadra odwiedza przedszkola i szkoły podstawowe. Podczas zajęć naszej wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej najczęściej pomagają zawodnicy pierwszego zespołu oraz trzecioligowych rezerw, ale w tym semestrze wciągniemy do zabawy również utalentowanych wychowanków Akademii ŁKS.

Dla nich to pierwszy krok na ścieżce prowadzącej do zawodu nauczyciela czy trenera, dla nas – sposób, by pokazać młodym ludziom nieznaną im stronę tej odpowiedzialnej pracy i jednocześnie przygotować na wyzwania, z którymi mogą się zmierzyć w przyszłości. Liczymy na duże zaangażowanie naszych uczniów oraz ich dalszy rozwój (nie tylko ten piłkarski). Do zobaczenia w szkołach i przedszkolach!Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny