Aktualności

Dobry początek. ŁKS II – Concordia 3:0

9
04 / 03 / 2023

Fot. Lens Strong

Piłkarze rezerw ŁKS-u zainaugurowali rundę wiosenną grupy I trzeciej ligi pewnym zwycięstwem nad Concordią Elbląg. W meczu 18. kolejki tych rozgrywek łodzianie wygrali 3:0 po dwóch golach Łukasza Dynela i jednej bramce Grzegorza Glapki. Nasz zespół jest niepokonany od dziesięciu spotkań.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka rozpoczęli wiosenną część rozgrywek trzeciej ligi meczem z ostatnią w tabeli Concordią Elbląg i bardzo szybko, bo już w 7. minucie otworzyli wynik. Damian Nowacki obsłużył dokładnym podaniem Łukasza Dynela, napastnik znalazł sobie dość miejsca w szesnastce rywala i precyzyjnym strzałem zmusił do kapitulacji golkipera przyjezdnych (1:0). Ełkaesiacy zasłużyli na tego gola, już od początku zawodów uzyskując przewagę w środku pola, do tego szybciej i dokładniej od rywala rozgrywając piłkę.

Dalsza część pierwszej połowy również upłynęła pod znakiem dominacji szóstego przed tą kolejką zespołu grupy I trzeciej ligi. Bramkarza gości próbowali zaskoczyć m.in. Mateusz Bąkowicz (efektowny strzał nożycami) i Łukasz Dynel (tu też warto odnotować przytomne podanie Mateusza Bąkowicza). Concordia odgryzła się dwukrotnie po stałych fragmentach gry, lecz w każdym z tych przypadków łódzkiej defensywie udawało się w porę zażegnać zagrożenie.

Nieco więcej strachu najedliśmy się chwilę po wznowieniu gry, gdy napastnik Concordii stanął oko w oko z Markiem Koziołem. Uratowała nas interwencja doświadczonego golkipera, goście nie wykorzystali swojej szansy, a ełkaesiacy odpowiedzieli błyskawicznie – w dodatku aż dwoma golami. W 56. minucie Grzegorz Glapka swój efektowny taniec z piłką w szesnastce rywala zwieńczył celnym strzałem i przy okazji już czwartą w tym sezonie bramką (2:0); z kolei pięć minut po trafieniu pomocnika, drugi raz tego dnia na listę strzelców wpisał się Łukasz Dynel (napastnik dobił uderzenie Damiana Nowackiego). Kolejnych okazji do podwyższenia wyniku gospodarze nie wykorzystali (bliski szczęścia był m.in. po strzale z rzutu wolnego Aleksander Ślęzak), lecz ani trochę nie popsuło to nam dobrych humorów.

Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali z Concrodią 3:0, do dziesięciu przedłużyli serię meczów bez porażki (aż w ośmiu z nich zdobyli komplet punktów), do tego nadal są najskuteczniejszą drużyną grupy I trzeciej ligi (42 gole). W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na własnym boisku z Błonianką Błonie.


18. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Concordia Elbląg 3:0 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Łukasz Dynel (7), 2:0 Grzegorz Glapka (56), 3:0 Łukasz Dynel (61)
  • Sędziował:  Marcin Sokołowski

Składy:

  • ŁKS II: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Maciej Śliwa (81′ Jakub Romanowicz), Damian Nowacki (85′ Wiktor Kościuk), Jakub Tosik, Grzegorz Glapka (69′ Ricardo Goncalves), Kelechukwu Ibe-Torti (81′ Mikołaj Lipień) – Łukasz Dynel (85′ Jakub Piotrowski). Trener: Marcin Matysiak.
  • Concordia: Jakub Wąsowski – Łukasz Kopka, Mariusz Pelc (74′ Oskar Kottlenga), Eryk Jarzębski, Radosław Bukacki (46′ Michał Błaszczyk), Michał Góral (85′ Maciej Kaczorowski), Mateusz Szmydt, Tomasz Szawara (85′ Mateusz Jońca), Mateusz Zielecki, Kuba Rękawek, Sebastian Weremko.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny