Akademia

Gra Akademia: Pierwsze o punkty (4-5.03)

03.03.2023

03.03.2023

Gra Akademia: Pierwsze o punkty (4-5.03)

Rozpoczynamy piłkarską wiosnę! W Akademii ŁKS czekają nas w ten weekend pierwsze mecze w ramach rozgrywek ligowych – w ośrodku treningowym przy ul. Krańcowej w sobotę zobaczycie mecz III ligi, zaś w Warszawie biało-czerwona-biali rozegrają spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Sobotnie granie zainauguruje ŁKS III. Lidera klasy okręgowej czeka nie jeden, a dwa sparingi, które zostaną rozegrane w tym samym czasie. Formę podopiecznych trenera Mariusza Zasady sprawdzą przedstawicieli klasy okręgowej – Złoczewię Złoczew oraz LKS Różyca. Dla trzeciej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego będzie już to jeden z ostatnich weekendów bez zmagań o punkty – rozgrywki łódzkiej okręgówki wracają już za dwa tygodnie.

Do ligowych spotkań wracają za to w ten weekend dwa inne zespoły – ŁKS II oraz ŁKS U-17. Zawodnicy trenera Marcina Matysiaka rozpoczną piłkarską wiosnę w III lidze na własnym boisku meczem z Concordią Elbląg – pierwszy gwizdek o godz. 14 (więcej o tym spotkaniu TUTAJ). Na wyjeździe zainaugurują natomiast drugą część sezonu podopieczni trenerów Daniela Figi i Jakuba Wróblewskiego, którzy o godz. 14.30 w Warszawie rozpoczną spotkanie z Escolą Varsovia w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Nie będą się nudzić także nasi młodsi zawodnicy. Tego dnia Akademię ŁKS odwiedzą drużyny młodzieżowe Zawiszy Bydgoszcz oraz Śląska Wrocław. Z „Niebiesko-Czarnymi” zagrają ełkaesiacy z roczników 2008, 2010 i 2011, zaś z „Wojskowymi” zmierzą się ŁKS U-8, U-9 oraz U-11. Podopiecznych trenerów Adama Gołaszewskiego i Bartłomieja Gajewskiego z rocznika 2013 czeka mecz z jednym z naszych klubów partnerskich – MABO Piotrków Trybunalski. Sobotę w ośrodku treningowym przy ul. Krańcowej zakończą biało-czerwono-biali z rocznika 2009, podejmując Znicz Pruszków.

W niedzielę piłkarskie emocje czekają jedynie ŁKS U-8. Młodzi ełkaesiacy wezmą tego dnia udział w turnieju „International Ekstraliga Talentów”, który odbędzie się w Sosnowcu. Na biało-czerwono-białych czekać tam będą nie tylko drużyny z Polski, ale też zza naszej południowej granicy.