Akademia

Podsumowanie zimowych przygotowań ŁKS II

02.03.2023

02.03.2023

Podsumowanie zimowych przygotowań ŁKS II


Już w najbliższą sobotę drużyna rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego wraca do gry o punkty, więc dziś kilka słów o tym, co robili nasi trzecioligowcy w trakcie trzymiesięcznego okresu przygotowawczego.

Przygotowania do rundy wiosennej podopieczni Marcina Matysiaka rozpoczęli 9 stycznia. Piłkarze szóstej po pierwszej części sezonu drużyny grupy I trzeciej ligi trenowali na boisku oraz w siłowni.

Marcin Matysiak (trener ŁKS II): Jesteśmy zadowoleni z tego. To, co sobie zaplanowaliśmy przed okresem, udało nam się w większości zrealizować. Mam tutaj na myśli aspekty taktyczne, czyli całą pracę, którą wykonaliśmy na boisku, jak i aspekty motoryczne, czyli praca, którą zawodnicy wykonali w siłowni. Czas ten również wykorzystaliśmy do pracy nad rozwojem indywidualnym zawodników, poprzez dodatkowe treningi indywidualne czy pozycyjne, oczywiście poparte dogłębną i szczegółową analizą meczową

Oprócz zajęć stricte treningowych ełkaesiacy szlifowali formę przed inauguracją rundy wiosennej w meczach sparingowych. W sumie drużyna rozegrała sześć gier kontrolnych oraz wewnętrzny sparing z ŁKS III.

 • 14.01: ŁKS II – ŁKS III 4:1 (2x Wiktor Kościuk, Piotr Gryszkiewicz, Łukasz Dynel)
 • 14.01: ŁKS II – WKS Wieluń 4:0 (2x Maciej Radaszkiewicz, Mateusz Jastrzembski, Jakub Romanowicz)
 • 21.01: Ślęza Wrocław – ŁKS II 3:2 (Adam Król, Piotr Gryszkiewicz)
 • 28.01: ŁKS II – GKS Bełchatów 2:1 (Jędrzej Zając, Ricardo Goncalves)
 • 11.02: Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS II 1:0
 • 15.02: ŁKS II – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 (Łukasz Dynel, Ricardo Goncalves)
 • 25.02: ŁKS II – RKS Radomsko 2:1 (Łukasz Dynel, Mikołaj Lipień)

W okresie przygotowawczym biało-czerwono-biali wygrali pięć spotkań, dwa przegrali, zdobyli łącznie 16 bramek i stracili 7. W tym okresie łodzianie zmierzyli się z zespołami występującymi na co dzień na różnych szczeblach rozgrywkowych – wśród nich znaleźli się przedstawiciele klasy okręgowej, IV ligi oraz III ligi.

Marcin Matysiak: Jeśli chodzi o mecze kontrolne – mieliśmy zaplanowanych siedem spotkań, z czego jeden nie doszedł do skutku, ze względu na warunki pogodowe, ale zastąpiliśmy to grą wewnętrzną. Z przebiegu tych sparingów jesteśmy zadowoleni, z tego względu, że każdy z nich wnosił coś wartościowego do naszej gry. Oczywiście, każdy mecz analizowaliśmy i wyciągaliśmy wnioski tak, aby cały czas ulepszać i poprawiać naszą grę.

Zimą doszło w kadrze ŁKS II do kilku zmian – barwy klubowe zmienili Maciej Radaszkiewicz oraz Piotr Gryszkiewicz. W gronie zawodników drużyny rezerw pojawiło się za to kilku piłkarzy z drużyn młodzieżowych.

Marcin MatysiakJeśli chodzi o kadrę, to wiadomo, że kilku zawodników odeszło, ale my do takiej sytuacji w drugim zespole jesteśmy już przyzwyczajeni. Wiemy, że rotacja zawodników jest duża i tak naprawdę występuje ona po każdej rundzie. My jako drużyna i sztab musimy być na to przygotowani. Jeśli chodzi o nowe twarze, do zespołu zostało wprowadzonych dwóch młodych zawodników z rocznika 2005 – Mateusz Marczak i Antoni Młynarczyk. W pierwszym okresie przygotowawczym trenowało również z nami dwóch zawodników z rocznika 2007 i jeden z rocznika 2006.

Kadra ŁKS II Łódź na rundę wiosenną III Ligi

 • Bramkarze: Tomasz Kucharski, Dominik Stanny, Szymon Łyskawka, Fabian Borysiuk
 • Obrońcy: Jędrzej Zając, Lamine Coulibaly, Mateusz Książek, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Szymon Matuszko, Wiktor Czerwiński, Miłosz Mielczarek, Mateusz Bąkowicz, Adam Król
 • Pomocnicy: Wiktor Kościuk, Jakub Tosik, Adrian Czypicki, Mateusz Marczak, Ricardo Goncalves do Nascimento, Antoni Młynarczyk, Mateusz Jastrzembski, Jakub Romanowicz, Mikołaj Lipień
 • Napastnicy: Jakub Piotrowski, Łukasz Dynel

Poza trenerem, okres przygotowawczy podsumowali także jego podopieczni, Łukasz Dynel Mateusz Bąkowicz:

Inauguracja rundy wiosennej III ligi już w tę sobotę (4 marca). O godz. 14 ŁKS II rozpocznie na własnym boisku mecz z Concordią Elbląg.