Akademia

Dwóch wychowanków Akademii ŁKS z profesjonalnymi kontraktami

24.02.2023

24.02.2023

Dwóch wychowanków Akademii ŁKS z profesjonalnymi kontraktami

Nasz klub związał się umowami z dwoma zawodnikami Akademii ŁKS – Antonim Młynarczykiem i Krystianem Malcem. To pierwsze profesjonalne kontrakty podpisane przez ŁKS z tymi utalentowanymi piłkarzami.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że ŁKS związał się z profesjonalnymi umowami z Alanem Siwkiem (obecnie w występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużynie do lat 17) oraz Janem Łabędzkim (trenuje z pierwszym zespołem), a dziś do tego grona dołączyło dwóch kolejnych wychowanków Akademii ŁKS i przy okazji uczniów Szkoły Marcina Gortata.

Antoni Młynarczyk (rocznik 2005) w ubiegłym roku należał do czołowych zawodników występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużyny Akademii ŁKS U-17. Bardzo uniwersalny, do tego operujący zarówno lewą, jak i prawą nogą, boczny pomocnik może występować również na tzw. pozycji nr 8 i 10. Obecnie jest jednym z wyróżniających się zawodników ŁKS III Łódź (lider klasy okręgowej), a na co dzień trenuje z trzecioligowymi rezerwami. W bieżącym sezonie w ŁKS III zdobył 4 gole w klasie okręgowej i zanotował 4 asysty (trafił też do siatki w meczu Okręgowego Pucharu Polski).

Krystian Malec (rocznik 2006) jest skrzydłowym drużyny U-17 (CLJ), ale z najlepszymi w Polsce rywalizował już w ubiegłym roku (wówczas jako zawodnik młodszego rocznika). Jego atutami są siła, dynamika, dobre wyszkolenie techniczne i gra prawą nogą.

Naszym młodym piłkarzom, z którymi ŁKS związał się umowami do czerwca 2025 roku, gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych świetnych występów z ełkaesiacką przeplatanką na piersi. Powodzenia!