Aktualności

Puchar Prezesa MAKiS. Ełkaesiacy nie zawiedli

10
20 / 02 / 2023

fot. Lens Strong

Młodzi piłkarze Akademii ŁKS z rocznika 2011 zdobyli w niedzielę Puchar Prezesa MAKiS-u, a ich rok młodsi koledzy też spisali się na medal, bo zakończyli zmagania w tym turnieju halowym rozegranym w Atlas Atenie na półfinale.

W grudniu drużyny Akademii ŁKS roczników 2011, 2012 i 2013 cieszyły się ze zdobycia Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi, co było przepustką do wzięcia udziału w turnieju o Puchar Prezesa MAKiS-u.

Najpierw w akcji zobaczyliśmy piłkarzy Akademii ŁKS U-10. W sobotę 11 lutego podopieczni trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Adama Gołaszewskiego w fazie grupowej zagrali kolejno z MABO Piotrków Trybunalski, AP Pelikana Łowicz oraz Pogonią Zduńska Wola i na tym etapie zakończyli swój udział w turnieju, zajmując koniec końców trzecie miejsce w grupie.

Tydzień później do zmagań w hali przystąpili ełkaesiacy ze starszych roczników. Drużyna Akademii ŁKS-u U-11 w fazie grupowej pokonała GKS Bełchatów, Unię Skierniewice i AS Sieradz. W półfinale lepsza od podopiecznych trenerów Adama Gołaszewskiego i Stanisława Lasoty okazała się Stal Niewiadów, późniejszy triumfator turnieju w tej kategorii wiekowej.

  • Zwycięzca turnieju (rocznik 2012): Stal Niewiadów
  • Najlepszy piłkarz: Wojciech Kałwa (Stal)
  • Najlepszy bramkarz: Wiktor Stasiak (ŁKS)
  • Król strzelców: Dawid Kijas (Boruta Zgierz)

Po południu Atlas Arenę opanowali piłkarze z rocznika 2011. Grupę A wygrał ŁKS, który rywalizował z Concordią Piotrków Trybunalski (drugi półfinalista z tej grupy), Unią Skierniewice i Wartą Sieradz, zaś w grupie B najlepsi okazali się zawodnicy SPSCH Widzew i Stali Niewiadów, (w tej grupie też: Pelikan Łowicz i Pogoń Zduńska Wola). W półfinale ełkaesiacy wraz z piłkarzami z Niewiadowa zaserwowali widzom emocjonujące widowisko, które łodzianie rozstrzygnęli na swoją korzyść po serii rzutów karnych. A potem był finał i zwycięstwo nad SPSCH Widzew, dzięki czemu zespół prowadzony przez trenerów Pawła Szymczyka i Stanisława Lasotę wzniósł Puchar MAKiS-u.

  • Zwycięzca turnieju (rocznik 2011): ŁKS Łódź
  • Najlepszy piłkarz: Antoni Błaszkiewicz (ŁKS)
  • Najlepszy bramkarz: Tomasz Falkowski (ŁKS)
  • Król strzelców: Franciszek Wojciechowski (Stal Niewiadów)

Trofeum oraz nagrody młodym zawodnikom wręczyli prezes ŁZPN, Adam Kaźmierczak oraz radna Rady Miejskiej w Łodzi, Marta Przywara.

Organizatorom zawodów, tak jak wszystkim bez wyjątku rywalom, dziękujemy za świetną zabawę i sportową rywalizację. Do zobaczenia na boiskach!Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny