Aktualności

Przekaż 1,5% dla przyszłości

9
13 / 02 / 2023

Zbliża się czas wypełnienia zeznania podatkowego za 2022 rok, a to oznacza, że już wkrótce każdy ełkaesiak będzie mógł przekazać na rzecz Akademii ŁKS swój 1,5%. Dzięki Wam w ciągu ostatnich pięciu lat na konto Akademii ŁKS wpłynęło w ten sposób aż 220 tys. zł.

41 tys. zł za 2021 rok. Aż 45 tys. zł za 2022 rok. W sumie w trakcie pięciu ostatnich lat przekazując procent na rzecz Akademii ŁKS, wsparliście nas kwotą w wysokości 220 tys. zł! A teraz może być jeszcze lepiej, bo podniesiono z 1% do 1,5% wysokość odpisu podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Uzyskane w ubiegłych latach w ten sposób środki zostały przeznaczone w całości na zakup niezbędnego sprzętu medycznego i treningowego, z którego na co dzień korzystają zawodnicy i trenerzy Akademii ŁKS. Oczywiście nie inaczej będzie teraz, więc wypełniając zeznanie podatkowe za ubiegły rok, pamiętajcie o swoim klubie.

Was naprawdę nic to nie kosztuje, a dla całego ŁKS-u, w tym zwłaszcza najmłodszych ełkaesiaków, znaczy bardzo wiele.


Ełkaesiaku, przy rozliczaniu PIT-u za rok 2022 pamiętaj proszę o wpisaniu w rubryce dotyczącej przekazania 1,5% podatku:

  • Numer KRS: 0000270261
  • Cel szczegółowy: ŁKS ŁÓDŹ 6912

Kto może przekazać 1,5% swojego podatku na rzecz Łódzkiego Klubu Sportowego?

  • pracownicy (PIT 37)
  • przedsiębiorcy (PIT 36)
  • przedsiębiorcy-liniowcy (PIT 36L)
  • ryczałtowcy (PIT 28)
  • gracze giełdowi (PIT 38)
  • osoby, które sprzedały nieruchomość (PIT 29)

Dotyczy to zarówno osób, które wypełniają deklarację podatkową w tradycyjny sposób, jak i tych, którzy rozliczają się z fiskusem przez internet. Warto jednak pamiętać, że do odliczenia 1,5% uprawnieni są ci podatnicy, którzy złożą deklarację podatkową w ustawowym terminie – dla zdecydowanej większości jest to 2 maja 2023. Równie istotne jest też to, aby wynikający z zeznania podatek został zapłacony w ciągu dwóch miesięcy od ustawowego terminu.

Pamiętaj – przekazanie jednego procenta nic Cię nie kosztuje, bo rozdysponowana kwota i tak trafiłaby na rzecz Skarbu Państwa. Przekaż te środki #DlaPrzyszłości!Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny