Akademia

Trenerzy o początku przygotowań ŁKS III

23.01.2023

23.01.2023

Trenerzy o początku przygotowań ŁKS III

– Chcemy poszukać kolejnych rozwiązań w ataku, żebyśmy byli jeszcze bardziej kreatywni i przy tym konsekwentni w defensywie – mówi trener Mariusz Zasada, który wraz z Michałem Zientarskim i piłkarzami ŁKS III Łódź rozpoczął już przygotowania do rundy wiosennej. Druga drużyna rezerw jest liderem łódzkiej klasy okręgowej.

Mariusz Zasada (trener ŁKS III): Widać po zawodnikach, że stęsknili się za piłką, bo zaangażowanie stoi na wysokim poziomie. Pierwsze dwa tygodnie to okres wprowadzający. Największe obciążenia zaplanowaliśmy na początek lutego. Wtedy zacznie się najważniejszy okres w naszych przygotowaniach i wtedy też rozegramy ciężkie sparingi. Chcemy poszukać kolejnych rozwiązań w ataku, żebyśmy byli jeszcze bardziej kreatywni i przy tym konsekwentni w defensywie.

Michał Zientarski (II trener ŁKS III): Wszyscy zawodnicy wyleczyli mikrourazy, do tego wrócił też Bartosz Bargiel. Nasza kadra liczy dwudziestu zawodników. Za nami pierwsze mecze sparingowe, czyli trójmecz z rezerwami ŁKS-u i WKS-em Wieluń. Mamy fundament pod ciężką pracę. Cel nie zmienił się. Jest nim awans do czwartej ligi, ale mamy świadomość tego, że pozycję lidera trudno jest utrzymać.