Rezerwy też już rozpoczęły

09 / 01 / 2023

fot. Cyfrasport

W pierwszych w 2023 roku zajęciach trzecioligowej drużyny rezerw wzięło udział 27 zawodników. Drugi zespół ŁKS w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej rozegra siedem meczów sparingowych. Pierwszy zaplanowano na najbliższą sobotę.

W poniedziałek przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęła druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego, która po bardzo udanej jesieni zajmuje szóste miejsce w tabeli  grupy I trzeciej ligi. Na dzisiejszych zajęciach o charakterze wprowadzającym, do tego, co zamierzają zrealizować nasi trzecioligowcy w tym okresie, trener Marcin Matysiak miał do dyspozycji 27 zawodników.

W tej grupie pojawili się m.in. Maciej Radaszkiewicz, wracający po blisko dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Julian Mordasiewicz, a także Mateusz Książek i Miłosz Mielczarek (obaj jesienią występowali w ŁKS U-17 w Centralnej Lidze Juniorów). Ze względów osobistych na treningu zabrakło Błażeja Radwanka.

Drużyna rezerw ŁKS-u będzie trenowała na własnych obiektach i rozegra w sumie siedem meczów sparingowych. Wśród rywali łodzian znajdą się drużyny z drugiej, trzeciej i czwartej ligi. Pierwszą grę kontrolną zaplanowano na najbliższą sobotę. Nasz zespół wznowi rozgrywki ligowe na początku marca domowym spotkaniem z  Concordią Elbląg.

Dodajmy, że także dziś (tj. w poniedziałek 9 stycznia) pierwszy w 2023 roku trening zaliczył ŁKS III Łódź. Podopieczni trenera Mariusza Zasady to aktualny lider łódzkiej klasy okręgowej.

Kadra ŁKS II Łódź na pierwszym treningu w 2023

• Bramkarze: Tomasz Kucharski, Dominik Stanny, Szymon Łyskawka
  • Obrońcy: Jędrzej Zając, Lamine Coulibaly, Mateusz Książek, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Szymon Matuszko, Wiktor Czerwiński, Miłosz Mielczarek, Mateusz Bąkowicz
  • Pomocnicy: Adam Król, Wiktor Kościuk, Jakub Tosik, Adrian Czypicki, Mateusz Marczak, Ricardo Goncalves do Nascimento, Piotr Gryszkiewicz, Julian Mordasiewicz, Antoni Młynarczyk, Mateusz Jastrzembski, Jakub Romanowicz, Mikołaj Lipień