Aktualności

Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Trzeci też nasz!

14
29 / 12 / 2022

fot. Lens Strong

Trzeci Puchar Prezydenta Miasta Łodzi i trzeci w 2022 roku dla młodych piłkarzy ŁKS-u. W środę najlepsza okazała się drużyna z rocznika 2013, która powtórzyła niedawny sukces starszych kolegów z roczników 2011 i 2012.

W środę w Łódź Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego w akcji zobaczyliśmy dziesięć drużyn w kategorii do lat 10: oprócz ełkaesiaków także Widzew Łódź, AKS SMS Łódź, TMRF Widzew, Borutę Zgierz, SPSCH Widzew, Sokół Aleksandrów Łódzki, Jagiellonię Tuszyn, Victorię Rąbień i GKS Ksawerów (zespoły podzielono na dwie grupy).

Podopieczni trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Adama Gołaszewskiego w drodze do finału okazali się lepsi od GKS-u Ksawerów (5:0), Boruty Zgierz (3:2), TMRF Widzew (2:1) oraz Victorii Rąbień (1:0), natomiast w decydującym pojedynku wygrali z Widzewem (zwycięzcą grupy A) po serii rzutów karnych, bo regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem. Nagrody wręczyli Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk oraz prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak.

Ełkaesiacy zdobyli więc w 2022 roku wszystkie Puchary Prezydenta Miasta Łodzi, bo wcześniej z podobnego sukcesu w halowym turnieju piłki nożnej cieszyli się nasi piłkarze z roczników 2011 i 2012 – relacja TUTAJ. Oprócz sukcesu drużynowego, tytułem najlepszego bramkarza turnieju wyróżniono bramkarza ŁKS-u Oliwiera Drwala. Pozostałe dwie nagrody indywidualne otrzymali piłkarze Widzewa – Jan Lipiński (najlepszy piłkarz turnieju) i Szymon Wesołowski (król strzelców).
Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny