Akademia

Radosław Pęciak i Bartłomiej Gajewski z licencją UEFA A

17.12.2022

17.12.2022

Radosław Pęciak i Bartłomiej Gajewski z licencją UEFA A

Do grona szkoleniowców Akademii ŁKS z licencją UEFA A dołączyli Bartłomiej Gajewski (trener ŁKS U-10) oraz Radosław Pęciak, który w tym sezonie wraz z Marcinem Matysiakiem opiekuje się doskonale spisującą się drużyną trzecioligowych rezerw.

Radosław Pęciak (pracuje też w Szkole Marcina Gortata) pojawił się w Akademii ŁKS dwa lata temu, obejmując wówczas drugą drużynę rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego. W bieżącym sezonie szkoleniowiec, który rozpoczynał swoją trenerską karierę od pracy w Astorii Szczerców i Pogoni Zduńska Wola, jest asystentem Marcina Matysiaka w trzecioligowym ŁKS II Łódź. Pod wodzą tego duetu ełkaesiacy zajmują po rundzie jesiennej 6. miejsce w tabeli. Natomiast Bartłomiej Gajewski jest opiekunem naszej drużyny do lat 10, która już 28 grudnia weźmie udział w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi (rocznik 2013).

Nasi szkoleniowcy po ukończeniu wymaganego kursu otrzymali właśnie licencję UEFA A, która uprawnia do prowadzenia jako pierwszy trener zespołów na każdym szczeblu rozgrywkowym, za wyjątkiem drużyn uczestniczących w rozgrywkach Ekstraklasy, I ligi oraz Ekstraklasy Futsalu Mężczyzn i I ligi futsalu.

Przypomnijmy, że w nieodległej przeszłości informowaliśmy o sukcesach na tym polu Marcina Matysiaka (otrzymał licencję UEFA A Elite Youth), Michała Zaparta (UEFA Goalkeeper B), Sebastiana Bielichowskiego i Mariusza Kalinowskiego (UEFA B).

W gronie trenerów Akademii ŁKS z licencją UEFA A oprócz Radosława Pęciaka i Bartłomieja Gajewskiego znajdują się obecnie: Mariusz Zasada, Michał Zientarski, Jakub Wróblewski, Daniel Figa, Krystian Ilnicki, Bartosz Krymarys, Kacper Modrzejewski, Sebastian Jankowski, Marcin Krasnopolski, Jakub Drzewiecki, Paweł Szymczyk, Adam Gołaszewski i Radosław Bienias (taką licencję posiada również Krystian Kierach, koordynator Akademii ŁKS).