Akademia

Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Dwa zwycięstwa młodych ełkaesiaków

12.12.2022

12.12.2022

Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Dwa zwycięstwa młodych ełkaesiaków

fot. Lens Strong

W weekend w Łódź Sport Arenie rozegrano kolejną edycję halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. W sobotę wygrała drużyna ŁKS-u z rocznika 2011, w niedzielę najlepsi okazali się ełkaesiacy z rocznika 2012, ale brawa należą się wszystkim uczestnikom.

Kilkanaście dni temu cieszyliśmy się w Łódź Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego przy al. Unii 2 z rywalizacji w ramach Eneris Cup 2022, a w ubiegły weekend w tym samym miejscu byliśmy świadkami kolejnego ciekawego turnieju. Tym razem młodzi piłkarze z roczników 2011 i 2012 zagrali o Puchar Prezydenta Łodzi i znów była to świetna okazja nie tylko, żeby zmierzyć się z kolegami z innych klubów, ale przede wszystkim spędzić miło czas w sportowej atmosferze, ciesząc się przy tym piłką nożną i integrując.

– W tych zespołach już dziś widać kilku naprawdę zdolnych chłopaków, którzy, mam nadzieję, za kilka lat będą decydować o obliczu naszych łódzkich drużyn. Bardzo bym chciał, żebyśmy w przyszłości nie mieli problemów ze znalezieniem czy to w ŁKS-ie, czy to w Widzewie wychowanków naszych łódzkich klubów – powiedział w rozmowie z Radiem Łódź Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Turniej wystartował w sobotę, gdy w hali rozpoczęli piłkarskie zmagania piłkarze z rocznika 2011. Tu także, jak dzień później, do rywalizacji stanęło dziesięć drużyn z województwa łódzkiego, które tak jak młodsi koledzy zostały podzielone na dwie pięciozespołowe grupy. W grupie A (Włókniarz Pabianice, AKS SMS Łódź, Widzew ŁódźŁAF Łódź i ŁAF Łódź) najlepsi okazali się ŁAF Łódź i AKS SMS Łódź, a w grupie B (SPSCH WidzewŁKS Łódź, Róża Kutno, Magic Łęczyca i Boruta Zgierz) dwa pierwsze miejsca zajęli ełkaesiacy i zawodnicy SPSCH Widzew. Koniec końców w finale ŁKS, prowadzony przez trenerów Pawła Szymczyka i Stanisława Lasotę, pokonał 5:1 SPSCh Widzew i sięgnął po Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

  • Zwycięzca turnieju (rocznik 2011): ŁKS Łódź
  • Najlepszy piłkarz: Adam Godlewski (ŁKS Łódź)
  • Najlepszy bramkarz: Aleksander Kopański (AKS SMS Łódź)
  • Król strzelców: Antoni Błaszkiewicz (ŁKS Łódź)

Drugiego dnia turnieju, tj. w niedzielę, halę zajęli młodzi piłkarze z rocznika 2012. W grupie A najlepszymi okazały się drużyny Widzewa ŁódźProgresu Konstantynów Łódzki (rywalizowały z FA Retkinia, ŁAF Łódź i Sokołem Aleksandrów Łódzki), natomiast grupę B wygrały ŁKS Łódź (trenerzy Adam Gołaszewski i Stanisław Lasota) oraz Boruta Zgierz (tutaj rywalami były również Victoria Rąbień, KKS Koluszki i KAS Konstantynów Łódzki) i to właśnie te dwa zespoły zmierzyły się w finale, w którym szalę zwycięstwa na swoją stronę przychylili młodzi ełkaesiacy (3:1), zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

  • Zwycięzca turnieju (rocznik 2012): ŁKS Łódź
  • Najlepszy piłkarz: Szymon Ciemieniewski (ŁKS Łódź)
  • Najlepszy bramkarz: Michał Moszkowski (Boruta Zgierz)
  • Król strzelców: Dawid Kijas (Boruta)

Dodajmy, że finaliści turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi będą reprezentantami okręgu łódzkiego w turnieju wojewódzkim.