Akademia

Nasi z CLJ też zakończyli granie

08.12.2022

08.12.2022

Nasi z CLJ też zakończyli granie

Najpóźniej ligowe zmagania w 2022 roku zakończyły w naszym klubie dwie drużyny występujące w Centralnej Lidze Juniorów – ŁKS U-15 i ŁKS U-17.

ŁKS U-17 w Centralnej Lidze Juniorów

Podopieczni trenerów Jakuba Wróblewskiego i Daniela Figi zajmują po rundzie jesiennej 13. miejsce w tabeli z czterema oczkami straty do znajdującej się tuż nad kreską Resovii. Ełkaesiacy wygrali jesienią 4 mecze, 2 spotkania zremisowali i 11 przegrali (bramki: 27:44), ale warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy – aż 15 spośród 26 zawodników naszego zespołu urodziło się w 2007 roku (rywalizują więc w CLJ ze starszymi), poza tym w trakcie rundy kilku naszych piłkarzy zmagało się z kontuzjami, dlatego po obiecującym początku sezonu w dalszej części rozgrywek nasza drużyna nie punktowała tak regularnie.

Wiosną łodzianie nie stoją na straconej pozycji (przed nami aż 13 spotkań), zresztą już finisz pierwszej rundy wlał w nasze serca sporo nadziei (remis z Wisłą Płock, minimalna porażka z Koroną Kielce i zwycięstwo nad Podlasiem Biała Podlaska). Dodajmy, że dwóch zawodników tej drużyny – Alan Siwek i Jan Łabędzki – podpisało jesienią swoje pierwsze profesjonalne kontrakty, co więcej drugi z wymienionych świetnie spisywał się również w trzecioligowym zespole rezerw trenera Marcina Matysiaka.

Bramki:

 • 9 – Przemysław Kot
 • 6 – Alan Siwek
 • 4 – Miłosz Mielczarek
 • 3 – Jan Łabędzki
 • 1 – Igor Jakubowski, Bartosz Chyliński, Oskar Zawadzki, Jakub Westwal, Kacper Nowacki

Asysty:

 • 7 – Jakub Wojciechowski
 • 3 – Mateusz Książek
 • 2 – Kacper Szymański, Szymon Krakowski, Maksymilian Wojciechowski, Oskar Zawadzki, Przemysław Kot, Jakub Westwal
 • 1 – Jan Łabędzki, Krystian Malec, Alan Siwek

Najwięcej minut na boisku:

 • 1438 minut – Jakub Westwal
 • 1394 minuty – Mateusz Książek
 • 1303 minuty – Alan Siwek
 • 1198 minut – Tymoteusz Kunat
 • 1185 minut – Miłosz Mielczarek
 • 1167 minut – Przemysław Kot
 • 1120 minut – Kacper Nowacki
 • 1075 minut – Jakub Wojciechowski
 • 1049 minut – Maksymilian Wojciechowski

Kadra drużyny ŁKS U-17:

 • Bramkarze: Tymoteusz Ochocki, Fabian Borysiuk, Kacper Jaworski.
 • Obrońcy: Jakub Wojciechowski, Kacper Szymański, Miłosz Mielczarek, Jakub Westwal, Miłosz Kamiński, Kacper Madejak, Mateusz Książek.
 • Pomocnicy: Tymoteusz Kunat, Kacper Nowacki, Mikołaj Kwieciński, Kacper Miązek, Jan Łabędzki, Maksymilian Wojciechowski, Oskar Zawadzki, Victor Kabziński, Mateusz Banaś, Krystian Malec, Oliwier Szkudlarek, Igor Jakubowski, Szymon Frakowski.
 • Napastnicy: Przemysław Kot, Alan Siwek, Bartosz Chyliński.
 • Sztab szkoleniowy: Jakub Wróblewski (trener), Daniel Figa (trener), Kacper Modrzejewski (asystent trenerów), Krystian Ilnicki (trener bramkarzy), Igor Pyć (trener przygotowania motorycznego).

ŁKS U-15 w Centralnej Lidze Juniorów

Drużyna do lat 15, prowadzona przez trenera Bartosza Krymarysa, rozegrała jesienią czternaście ligowych spotkań, z czego dwa mecze wygrała, trzy zremisowała i dziewięć przegrała (7. miejsce w CLJ U-15). Ełkaesiacy zdobyli 13 goli i stracili 28. W sumie w barwach ŁKS U-15 wystąpiło 25 zawodników, w tym czterech wyróżniających się piłkarzy z młodszych roczników (Fabian Olejniczak, Jacek Jasiński, Patryk Michalski i Jeremi Ciach). Wiosną zespół zagra w lidze wojewódzkiej.

Bramki:

 • 2 – Robert Butterworth, Antoni Koszur, Fabian Olejniczak, Bartosz Bugała, Oskar Durasik
 • 1 – Filip Szewczyk, Filip Kacprzyk, Kamil Raźniewski – 1

Asysty:

 • 2 – Dawid Wawrzyniak, Antoni Koszur, Filip Olejniczak
 • 1 – Marceli Żyłka, Oskar Durasik, Bartosz Bugała

Najwięcej minut:

 • 1116 minut – Oskar Durasik
 • 934 minuty – Antoni Koszur
 • 922 minuty – Filip Kacprzyk
 • 902 minuty – Fabian Olejniczak

Kadra drużyny ŁKS U-15

 • Bramkarze: Franciszek Rynkiewicz, Jakub Pawlak, Antoni Klimek, Jeremi Ciach
 • Obrońcy: Dominik Kaczmarek, Adam Benlabsir, Adam Lesiak, Oskar Durasik, Dawid Wawrzyniak, Jakub Grzelczak, Marceli Żyłka, Oskar Laszczyk
 • Pomocnicy: Filip Szewczyk, Tymon Kuprianis, Antoni Koszur, Marcel Maschera, Oskar Walaszczyk, Rafał Gaweł, Fabian Olejniczak, Filip Kacprzyk, Kamil Raźniewski, Jacek Jasiński, Kyrylo Zhukovskyi
 • Napastnicy: Bartosz Bugała, Robert Butterworth, Patryk Michalski
 • Sztab trenerski: Bartosz Krymarys (I trener), Kacper Modrzejewski (II trener), Paweł Sobczak (trener bramkarzy), Igor Pyć (trener przygotowania motorycznego)