Lider nie do zatrzymania. Podsumowanie jesieni ŁKS III

25 / 11 / 2022

Niepokonani. Najskuteczniejsi. Z najlepszą defensywą. Jesienią nie było na nich mocnych w łódzkiej grupie klasy okręgowej. Druga drużyna rezerw ŁKS-u spisała się na medal.

• ŁKS III Łódź zakończył rundę jesienną na fotelu lidera łódzkiej klasy okręgowej. Aż 41 punktów, trzynaście zwycięstw, tylko dwa remisy i żadnej porażki – drużyna trenera Mariusza Zasady była nie do zatrzymania.
  • Druga drużyna naszych rezerw zdobyła jesienią 66 bramki, co daje imponującą średnią 4,4 gola na mecz. Tylko w trzech meczach łodzianie strzelili mniej niż trzy bramki.
  • Jesienią w zespole lidera klasy okręgowej wystąpiło 37 zawodników.
  • Najwyższe ligowe zwycięstwo ŁKS III odniósł z Sazanem Pęczniew (10:3).
  • Także ta drużyna stoi Szkołą Marcina Gortata. Aż 30 zawodników to jej byli lub obecni uczniowie.
  • Trzynastu piłkarzy, którzy jesienią wystąpili w drugiej drużynie rezerw, zagrało jesienią także w trzecioligowym ŁKS II.
  • Aż dwóch zawodników – Błażej Radwanek (w meczu z Zawiszą Rzgów) i Mateusz Jastrzembski (w spotkaniu z Sazanem Pęczniew) – cieszyło się jesienią z hat-tricka.
  • Piłkarze ŁKS III Łódź wystąpili też jesienią w Okręgowym Pucharze Polski. Tym razem zakończyło się na jednej rundzie, bo lepszy od nas okazał się czwartoligowy AKS SMS Łódź.
  • Wielu zawodników ŁKS III występowało również w lidze wojewódzkiej A1 (U-19), gdzie ełkaesiacy zajęli 3. miejsce z 28 punktami na koncie, bilansem 9 zwycięstw -1 remis – 4 porażki i bramkami: 40:21. Tu najwięcej goli zdobył Kacper Popławski (11), najwięcej asyst zanotowali Adam Król, Jan Jakubczak (6), a najwięcej minut rozegrał Marcel Chałaj (1052). Dodajmy, że w ostatniej kolejce ŁKS pokonał w derbach Widzew 4:1.

Oni zdobywali gole dla ŁKS III Łódź w klasie okręgowej:

• ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Łukasz Dynel (8)
  • ⚽⚽⚽⚽ ⚽⚽ – Jakub Piotrowski, Mateusz Jastrzembski (6)
  • ⚽⚽⚽⚽⚽ – Tomasz Górecki (5)
  • ⚽⚽⚽⚽ – Antoni Młynarczyk, Lamine Coulibaly, Adam Król (4)
  • ⚽⚽⚽ – Kacper Popławski, Błażej Radwanek, Krystian Gołdyn (3)
  • ⚽⚽ – Michał Nowakowski, Igor Krzyżanek, Adam Olczak, Piotr Gryszkiewicz, Mikołaj Lipień (2)
  • ⚽ – Stanisław Białkowski, Adrian Czypicki, Wiktor Kościuk, Szymon Matuszko, Mateusz Marczak, Michał Wąsowski, Piotr Wach, Oskar Stachurski (1)

Oni asystowali przy golach dla ŁKS III w rundzie jesiennej klasy okręgowej:

• 5 – Mikołaj Lipień, Piotr Gryszkiewicz, Tomasz Górecki
  • 4 – Błażej Radwanek, Jakub Piotrowski, Antoni Młynarczyk
  • 3 – Wiktor Kościuk, Hugo Ista