Aktualności

III liga: Pożegnanie jesieni na szóstkę. ŁKS II – Olimpia Zambrów 6:0

17
19 / 11 / 2022

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego pożegnała się z 2022 rokiem tak jak pierwszoligowcy, czyli bardzo wysokim zwycięstwem. W 17. kolejce grupy I trzeciej ligi, w ostatnim meczu rundy jesiennej, piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali 6:0 Olimpię Zambrów. Hat-trick zanotował Maciej Radaszkiewicz.

Znakomita seria drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego trwa w najlepsze, dzięki czemu podopieczni trenera Marcina Matysiaka zakończą rundę jesienną w pierwszej szóstce trzeciej ligi (obecnie na 4. miejscu) z zaledwie sześcioma punktami straty do lidera. Niepokonani od dziewięciu kolejek ełkaesiacy znów udowodnili, że są najlepszą ekipą drugiej części piłkarskiej jesieni na tym szczeblu rozgrywkowym, wygrali 6:0 z Olimpią Zambrów, odnosząc ósme ligowe zwycięstwo. Na brawa zasłużyli wszyscy bez wyjątku zawodnicy oraz trenerzy tej drużyny, ale po ostatnim spotkaniu nie sposób nie wyróżnić Macieja Radaszkiewicza.

Napastnik potrzebował w sobotę nieco ponad kwadransa, wyłączając z tego przerwę pomiędzy pierwszą a drugą połową meczu, żeby skompletować hat-tricka. Pierwszy cios zadał w 34. minucie – Grzegorz Glapka dośrodkował piłkę na pole karne, napastnik dopadł do futbolówki i nie dał szans golkiperowi Olimpii na skuteczną interwencję (1:0).

Po zmianie stron łodzianie podkręcili tempo i bardzo szybko zdobyli dwa kolejne gole. W 48. minucie dokładne podanie z głębi pola (zdaje się, że od Adriana Czypickiego, ale jeszcze to potwierdzimy) dotarło do Macieja Radaszkiewicza, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z osiemnastu metrów (2:0), a zaledwie chwilę po tym Kacper Głowicki zatrzymał piłkę ręką (zmierzała do siatki po strzale Aleksandra Ślęzaka), sędzia wskazał na jedenasty metr, ukarał zawodnika gości czerwoną kartką, a nasz snajper wykorzystał rzut karny (3:0), zdobywając już jedenastego w tym sezonie gola.

Rezerwy nie zamierzały być gorsze od pierwszej drużyny, która piłkarską jesień pożegnała w Katowicach pięcioma golami, więc na tym nie zakończył się kolejny tej jesieni festiwal strzelecki ełkaesiaków. W 70. minucie, znów zresztą po akcji Macieja Radaszkiewicza, piłkę do własnej bramki skierował Jakub Płoszkiewicz (4:0), w 80. minucie prowadzenie podwyższył rezerwowy dzisiaj – Błażej Radwanek (5:0), a w końcówce wynik ustalił mierzonym strzałem kolejny zmiennik – Jan Łabędzki (6:0).

Niestety, poza doskonałymi wieściami mamy również jedną złą. Nieco po ponad godzinie gry groźnie wyglądającego urazu nabawił się Damian Nowacki (został odwieziony do szpitala). O stanie zdrowia pomocnika ŁKS-u, który ostatnio grał przecież również w pierwszej drużynie, poinformujemy wkrótce.

Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali z Olimpią Zambrów 6:0 i dzięki temu zimę spędzą nie tylko w górnej połowie tabeli, ale – o czym już wcześniej wspomnieliśmy – w pierwszej szóstce (obecnie zajmują 4. miejsce; Świt i Lechia swoje mecze rozegrają w niedzielę). Na kolejne spotkanie z udziałem drużyny trenera Marcina Matysiaka zapraszamy wiosną.


17. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Olimpia Zambrów 6:0 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Maciej Radaszkiewicz (34), 2:0 Maciej Radaszkiewicz (48), 3:0 Maciej Radaszkiewicz (50 – kar.), 4:0 Jakub Płoszkiewicz (70 – sam.), 5:0 Błażej Radwanek (80), 6:0 Jan Łabędzki (90)
  • Czerwona kartka: Kacper Głowicki (50)

Składy:

  • ŁKS II (wyjściowy skład)*: Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński, Jakub Tosik, Damian Nowacki, Ricardo Goncalves do Nascimento, Jędrzej Zając, Grzegorz Glapka, Maciej Radaszkiewicz. Trener: Marcin Matysiak.
  • Olimpia (wyjściowy skład): Jakub Piotr Kanclerz – Bartosz Ciborowski, Rafał Parobczyk, Kamil Zalewski, Jakub Płoszkiewicz, Jakub Jakimiuk, Kacper Głowicki, Patryk Malinowski, Rafał Kiczuk, Marcel Bykowski, Bartosz Gużewski. Trener: Bartosz Grzelak.
* informację o rezerwowych podamy wkrótce


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny