Akademia

III liga: Kolejny komplet! Pilica – ŁKS II 1:3

11.11.2022

11.11.2022

III liga: Kolejny komplet! Pilica – ŁKS II 1:3

W 16. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali na wyjeździe Pilicę Białobrzegi. Zwycięstwo 3:1 zapewniły gole Macieja Radaszkiewicza, Grzegorza Glapki i Błażeja Radwanka. To już siódmy w tym sezonie komplet punktów niepokonanej od blisko dwóch miesięcy drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego.

Powiedzieć, że zespół trenera Marcina Matysiaka w drugiej części rundy jesiennej radzi sobie doskonale, to nic nie powiedzieć. Niepokonani już od ośmiu kolejek łodzianie znów zgarnęli komplet punktów (już siódmy w tym sezonie), tym razem nie dając szans 12. w tabeli przed tą kolejką Pilicy.

W piątek w Białobrzegach groźnie pod bramką strzeżoną przez Wiktora Koptasa zrobiło się już w 5. minucie. Javier Moreno przymierzył z rzutu wolnego i gdyby nie świetna interwencja golkipera, Hiszpan zdobyłby kolejnego gola w trzeciej lidze, z kolei po chwili, po długim podaniu Ricardo Goncalves do Nascimento i przytomnym odegraniu Grzegorza Glapki, tuż obok słupka uderzył Adrian Czypicki.

Ełkaesiacy nie rezygnowali i w 21. minucie dopięli swego. W przedmeczowej zapowiedzi napisaliśmy, że w Białobrzegach ze względu na kartki zabraknie Macieja Radaszkiewicza. Oczywiście, była to pomyłka, napastnik (tylko trzy takie upomnienia na koncie) mógł zagrać w meczu z Pilicą i całe szczęście, bo właśnie on potężnym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył wynik spotkania, zdobywając już ósmego gola w tym sezonie (0:1).

Co więcej, oprócz bramki już cztery minuty później snajper dopisał sobie do bilansu również piękną asystę. W 25. minucie Maciej Radaszkiewicz popędził na bramkę prawym skrzydłem, a gdy dobiegł do końca boiska, zawrócił odbijając tym razem w stronę linii pola karnego, skąd popisał się precyzyjnym podaniem do pozostawionego bez opieki na szóstym metrze Grzegorza Glapki, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie (0:2).

W końcówce pierwszej połowy przed stratą trzeciego gola gospodarzy uratowała poprzeczka (strzelał głową Aleksander Ślęzak) i podobnie wyglądał początek drugiej części piątkowego spotkania – ŁKS kontrolował sytuację, Grzegorz Glapka i Javier Moreno nękali defensywę Pilicy, a gdy – po drugiej stronie boiska – miejscowym udało się w końcu przeprowadzić składną akcję, albo zawodziła ich precyzja, jak po godzinie gry Konrada Rudnickiego, albo przekraczali przepisy (sędzia nie uznał gola dla gospodarzy, bo w 64. minucie jeden z zawodników Pilicy powalił Michała Kołbę zanim piłka wpadła do siatki).

Nadal więcej działo się pod bramką Wiktora Koptasa. W 70. minucie oko w oko z golkiperem gospodarzy stanął Maciej Radaszkiewicz i chociaż tym razem górą okazał się bramkarz, tak zresztą jak chwilę po tym, gdy napastnik raz jeszcze huknął z rzutu wolnego, w 73. minucie znów wyciągał piłkę z bramki, bo wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Błażej Radwanek wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Adriana Czypickiego i z bliskiej odległości zdobył trzeciego gola. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla miejscowych zdobył Oskar Wojtysiak, który dobił strzał Aleksandra Stawiarza.

Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali 3:1 z Pilicą Białobrzegi, zdobyli siódmy komplet punktów w tym sezonie i z 25 punktami na koncie mają szansę znów poprawić po tej serii spotkań swoją lokatę w trzecioligowej tabeli. Za tydzień, na zakończenie tegorocznych zmagań, podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS z Olimpią Zambrów.


16. kolejka III ligi (grupa I) / Pilica Białobrzegi – ŁKS II Łódź 1:3 (0:2)

  • Bramki: 0:1 Maciej Radaszkiewicz (21), 0:2 Grzegorz Glapka (25), 0:3 Błażej Radwanek (73), 1:3 Oskar Wojtysiak (90+3)

Składy:

  • Pilica: Wiktor Koptas – Wiktor Żurawski, Aleksander Stawiarz, Konrad Rudnicki, Bartłomiej Niedziela (76, Mateusz Krawczyk), Damian Winiarski, Piotr Grober (76, Wiktor Bućko), Olaf Uziębło (62, Maciej Kencel), Patryk Walasek, Bartosz Zawadzki, Oskar Wojtysiak. Trener: Marcin Sikorski.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński, Jakub Tosik, Adrian Czypicki, Ricardo Goncalves do Nascimento (66, Błażej Radwanek), Javier Moreno (78, Jakub Romanowicz), Grzegorz Glapka (78, Jędrzej Zając), Maciej Radaszkiewicz (89, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.