Aktualności

III liga: ŁKS II – Warta 2:2

2
05 / 11 / 2022

W 15. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zremisowali 2:2 z Wartą Sieradz. Na gole Javiera Moreno i Jana Kuźmy goście odpowiedzieli dwukrotnie w końcówce spotkania.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka wygrywali ostatnio mecz za meczem, więc wiele spodziewaliśmy się także po sobotnim starciu ze znajdującą się przed tą serią spotkań w strefie spadkowej Wartą Sieradz. I faktycznie, emocji nie zabrakło, obejrzeliśmy w sumie cztery ładne gole i tylko trochę szkoda, że łodzianie nie dowieźli prowadzenia do końcowego gwizdka, ale przecież nie da się wygrać wszystkiego.

O tym, że nie będzie to spacerek przekonaliśmy się już przed przerwą. Bardzo zdeterminowana drużyna trenera Marcina Węglewskiego nie zamierzała ustępować pola gospodarzom, co więcej to ona znacznie częściej stwarzała zagrożenie pod bramką rywala, skutkiem czego na pierwszoplanową postać pierwszej połowy wyrósł Michał Kołba. Doświadczony golkiper już na początku spotkania popisał się świetną interwencją po strzale głową Kacpra Sionkowskiego, potem obronił płaskie uderzenie Wiktora Płanety i przede wszystkim potężną bombę dobrze znanego łódzkim kibicom Jakuba Pieli, po której piłka niepokojąco dla nas zmierzała gdzieś w okolice okienka bramki.

Po drugiej stronie boiska działo się przed przerwą nieco mniej (na początku spotkania obrońca w ostatniej chwili zablokował strzał Macieja Radaszkiewicza, a pod koniec tej części zawodów nie trafił czysto w futbolówkę z kilku metrów Aleksander Ślęzak), lecz po zmianie stron zespół trenera Marcina Matysiaka szybko przejął inicjatywę, przesuwając ciężar gry na połowę gości.

Opłaciło się. W 53. minucie Ricardo Goncalves do Nascimento popędził na bramkę środkiem boiska, zagrał w tempo do Javiera Moreno, a Hiszpan wpadł w szesnastkę Warty i sprytnym strzałem otworzył wynik spotkania. Ełkaesiacy złapali wiatr w żagle i w 73. minucie cieszyliśmy się z kolejnego gola, w dodatku wyjątkowej urody. Bramkarz Warty Kamil Miazek skapitulował po raz drugi po kapitalnym uderzeniu Jana Kuźmy z rzutu wolnego, po którym piłka zatrzepotała w okienku bramki przyjezdnych.

I kiedy wydawało się, że łodzianie dopiszą sobie kolejny komplet punktów (w końcówce mieliśmy szansę na trzeciego gola), Warta raz jeszcze zerwała się do ataku, a my w tym momencie nieco straciliśmy kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W 80. minucie Kacper Sionkowski zdołał wywalczyć sobie dobrą pozycję do oddania strzału i z pomocą słupka, od którego odbiła się piłka po jego uderzeniu, zdobył gola kontaktowego. Bramkę na wagę punktu strzelili natomiast goście w ostatniej minucie po trafieniu głową Seweryna Michalskiego, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Piłkarze ŁKS II Łódź zremisowali z Wartą Sieradz 2:2. W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi, a za dwa tygodnie domowym meczem z Olimpią Zambrów zakończą tegorocznego zmagania w trzeciej lidze.


15. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Warta Sieradz 2:2 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Javier Moreno (53), 2:0 Jan Kuźma (73), 2:1 Kacper Sionkowski (80), 2:2 Seweryn Michalski (90)

Składy:

  • ŁKS II: Michał Kołba – Jakub Tosik, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jędrzej Zając, Adrian Czypicki, Jan Kuźma (77, Wiktor Kościuk), Ricardo Goncalves do Nascimento (61, Jan Łabędzki), Javier Moreno (87, Mikołaj Lipień), Grzegorz Glapka (46, Jakub Romanowicz), Maciej Radaszkiewicz (77, Błażej Radwanek). Trener: Marcin Matysiak.
  • Warta (wyjściowy skład): Kamil Miazek – Krystian Adamiak, Michał Lewandowski, Wiktor Płaneta, Seweryn Michalski, Krystian Stolarczyk, Maciej Kraśniewski, Adrian Filipiak, Jakub Piela, Jakub Pawłowski, Kacper Sionkowski. Trener: Marcin Węglewski.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny