W górę tabeli. Podsumowanie jesieni ŁKS II

22 / 11 / 2022

Na początku odrobinę fałszowali, ale w drugiej części piłkarskiej jesieni grali już śpiewająco. Czas podsumować znakomitą koniec końców pierwszą rundę w wykonaniu trzecioligowych rezerw ŁKS-u. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka znów dostarczyli nam wiele radości.

• Rezerwy ŁKS-u zakończyły rok na 6. miejscu w tabeli grupy I trzeciej ligi z dorobkiem 28 punktów na koncie i tylko sześcioma oczkami straty do lidera.
  • ŁKS II Łódź zdobył w rundzie jesiennej trzeciej ligi aż 39 bramki, co daje 2,2 gola na mecz. Żaden z rywali łodzian nie zdobył jesienią więcej goli.
  • Ełkaesiacy są niepokonani od 9 meczów. To najlepsza drużyna drugiej części rundy jesiennej. Od połowy września łodzianie wygrali 7 spotkań i tylko 2 zremisowali.
  • O tym, jak duży postęp zrobiła drużyna w trakcie tej rundy świadczy też bilans bramkowy. Ponad 75% zdobytych goli (30 bramek) ŁKS II zdobył właśnie w 9 ostatnich meczach.
  • Piłkarze ŁKS II Łódź przeszli przez Okręgowy Puchar Polski jak burza zdobywając w czterech meczach aż 40 goli. W nagrodę, tak jak ostatnio, zagrają wiosną w Wojewódzkim Pucharze Polski.
  • Jesienią w drużynie rezerw trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka wystąpiło 34 zawodników, w tym 20 piłkarzy Akademii ŁKS. Najstarszym zawodnikiem w kadrze jest Jakub Tosik (35 lat), najmłodszym –  Jan Łabędzki (16 lat).
  • Rezerwy ŁKS-u w lidze odniosły 8 zwycięstw, 4 mecze zremisowały i poniosły 5 porażek. Najwyższe ligowe zwycięstwo: z Legią II Warszawa (7:0). Najwyższe pucharowe zwycięstwo: z Bzurą Ozorków (13:0).
  • 15 zawodników drużyny rezerw to uczniowie (obecni lub absolwenci) Szkoły Marcina Gortata.
  • Czternastu piłkarzy, którzy jesienią wystąpili w drużynie rezerw, zagrało jesienią także w pierwszym zespole.
  • Maciej Radaszkiewicz, najskuteczniejszy piłkarz rezerw, zanotował hat-tricka w meczu z Olimpią Zambrów.

Oni zdobywali gole dla ŁKS II Łódź w rundzie jesiennej III ligi:

• ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ ⚽⚽ – Maciej Radaszkiewicz (11)
  • ⚽⚽⚽⚽ – Javier Moreno (4)
  • ⚽⚽⚽ – Aleksander Ślęzak, Grzegorz Glapka (3)
  • ⚽⚽ – Jan Kuźma, Jan Łabędzki, Damian Nowacki, Błażej Radwanek, Marcel Wszołek (2)
  • ⚽ – Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić, Wiktor Kościuk, Vladyslav Okhronchuk, Jowin Radziński, Jakub Tosik (1)

Oni asystowali przy golach dla ŁKS II w rundzie jesiennej III ligi:

• 5 – Javier Moreno
  • 4 – Maciej Radaszkiewicz, Grzegorz Glapka
  • 3 – Ricardo Goncalves do Nascimento, Adrian Czypicki
  • 2 – Piotr Gryszkiewicz, Stipe Jurić, Damian Nowacki
  • 1 – Mateusz Bąkowicz, Błażej Radwanek, Jan Łabędzki, Jakub Romanowicz, Łukasz Dynel, Wiktor Kościuk, Igor Lambrecht

TOP5 występów

• Aleksander Ślęzak – 1440 minut (16 meczów)
  • Jowin Radziński – 1185 minut (15 meczów)
  • Maciej Radaszkiewicz – 1156 minut (15 meczów)
  • Jakub Tosik – 1093 minut (15 meczów)
  • Mateusz Bąkowicz – 1001 minut (15 meczów)

Oni grali w ŁKS II Łódź jesienią:

• Bramkarze: Marek Kozioł, Michał Kołba, Aleksander Bobek, Tomasz Kucharski
  • Obrońcy: Adam Marciniak, Marcel Wszołek, Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński, Lamine Coulibaly, Oskar Koprowski, Artemijus Tutyškinas
  • Pomocnicy: Jakub Tosik, Ricardo Goncalves do Nascimento, Vladyslav Okhronchuk, Adrian Czypicki, Mikołaj Lipień, Jakub Romanowicz, Jędrzej Zając, Damian Nowacki, Jan Kuźma, Piotr Gryszkiewicz, Wiktor Kościuk, Jan Łabędzki, Grzegorz Glapka, Javier Moreno (rozwiązanie umowy za porozumieniem stron), Michał Nowakowski
  • Napastnicy: Piotr Janczukowicz, Łukasz Dynel, Jakub Piotrowski, Maciej Radaszkiewicz, Stipe Jurić, Błażej Radwanek
  • Sztab szkoleniowy: Marcin Matysiak (I trener), Radosław Pęciak (II trener), Sebastian Bielichowski (trener bramkarzy), Dawid Piątkowski (trener przygotowania motorycznego), Paweł Karasiak (fizjoterapeuta), Wojciech Pabjańczyk (kierownik drużyny).