Grała Akademia: Znów zagrali o punkty (04-05.03)

06 / 03 / 2023

Fot. Lens Strong

Udany weekend miała drużyna ŁKS III, która w sobotni poranek rozegrała sparingi ze Złoczewią Złoczew i LKS-em Różyca. Podopieczni trenera Mariusza Zasady (nasi piłkarze przygotowują się do inauguracji rundy wiosennej w łódzkiej klasie okręgowej) wygrali oba mecze kontrolne – odpowiednio 3:2 i 3:0.

W sobotnie przedpołudnie w akcji zobaczyliśmy też drużyny U-12, U-13 i U-15, które zmierzyły się ze swoimi rówieśnikami z Zawiszy Bydgoszcz. W spotkaniach roczników 2010 i 2011 padł grad bramek (w sumie 32!), zaś podopieczni Bartosza Krymarysa i Kacpra Modrzejewskiego po wyrównanym meczu ostatecznie przegrali 0:1. Ponadto od godz. 11 ŁKS U-10 rywalizował  z naszym klubem partnerskim, MABO Piotrków Trybunalski (wygrali ełkaesiacy).

W dobrym stylu rozpoczęli rundę wiosenną III ligi podopieczni trenera Marcina Matysiaka. Nasze rezerwy wygrały z Concordią Elbląg 3:0 (relację tego spotkania znajdziecie TUTAJ) i awansowały na czwarte miejsce w tabeli. Niestety, bez punktów do Łodzi wrócili podopieczni trenerów Daniela Figi i Jakuba Wróblewskiego, którzy na wyjeździe przegrali 0:4 z Escolą Varsovia w CLJ.

Daniel Figa (trener ŁKS U-17): – Straciliśmy bramkę już w drugiej minucie meczu, więc od samego początku musieliśmy gonić wynik. Niestety nie wykreowaliśmy zbyt wielu sytuacji strzeleckich. W drugiej połowie chcieliśmy odwrócić losy spotkania i stopniowo coraz bardziej się otwieraliśmy. Zostawaliśmy często w sytuacjach jeden na jeden i rywal te okazje wykorzystywał.

W międzyczasie swoje spotkania rozgrywali przedstawiciele młodszych roczników Akademii ŁKS – 2015, 2014 i 2012, którzy zmierzyli się z rówieśnikami ze Śląska Wrocław. W starciach z zespołem z Dolnego Śląska padło wiele bramek, a same mecze okazały się cenną lekcją dla młodych ełkaesiaków. Sobotnie granie w ośrodku treningowym przy ul. Krańcowej zwieńczył sparing ŁKS U-14 ze Zniczem Pruszków (3:2).

W niedzielę na turnieju International Ekstraliga Talentów w Sosnowcu pojawili się zawodnicy z rocznika 2015. Podopieczni trenerów Jarosława Byczkowskiego i Radosława Bieniasa wygrali wszystkich siedem spotkań (bilans bramek 78-9), wygrywając m.in z Cracovią, Górnikiem Zabrze czy Banikiem Ostrawa. Ełkaesiacy zajęli pierwsze miejsce, a tytułem najlepszego zawodnika turnieju został wyróżniony, reprezentujący biało-czerwono-białe barwy, Marek Jasiński.