Mateusz Książek z profesjonalnym kontraktem

02 / 03 / 2023

ŁKS podpisał umowę z Mateuszem Książkiem. To kolejny utalentowany zawodnik Akademii ŁKS, który związał się z naszym klubem profesjonalnym kontraktem.

Mateusz Książek (rocznik 2007) występuje na pozycji lewego obrońcy, a niedawno znalazł się w kręgu zainteresowań Letniej Akademii Młodych Orłów U-15. Dziś jest bardzo ważną postacią zespołu występującego w CLJ U-17, tak jak ważną był w ubiegłym roku w drużynie do lat 15, której pomógł się utrzymać w tych rozgrywkach. Trenerzy chwalą go za boiskową inteligencję, nieustępliwość, dynamikę i świetną grę jeden na jednego w defensywie.

Dodajmy, że jego siostra Oliwia reprezentuje ŁKS w seniorskiej drużynie koszykarek, a sam Mateusz jest też uczniem Szkoły Marcina Gortata.

Kilka dni temu informowaliśmy, że ŁKS związał się z profesjonalnymi umowami z Antonim Młynarczykiem (rocznik 2005) i Krystianem Malcem (rocznik 2006), a jeszcze wcześniej z Alanem Siwkiem (obecnie w występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużynie do lat 17) oraz Janem Łabędzkim (trenuje z pierwszym zespołem).

Mateuszowi, z którym ŁKS związał się umową do czerwca 2025 roku, podobnie jak pozostałym ełkaesiakom, gratulujemy i życzymy wielu świetnych meczów w barwach naszego klubu.