Rozpoczęli

13 / 06 / 2022

Piłkarze ŁKS-u spotkali się w poniedziałek na pierwszych po krótkiej przerwie letniej zajęciach treningowych. Trener Kazimierz Moskal miał dziś do dyspozycji 27 zawodników.

Przez najbliższy tydzień ełkaesiacy będą trenować na własnym obiektach. W dzisiejszych zajęciach, które zainaugurowały pierwszy etap przygotowań do sezonu 2022/2023 wzięło udział 27 zawodników. We wtorek łodzianie mają w planie siłownię i zajęcia na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS, a w kolejnych dniach do soboty włącznie będą trenować w al. Unii 2.

– Byłbym bardzo nieodpowiedzialny, gdybym próbował coś obiecywać, ale na pewno nie boję się podjęcia tego wyzwania – powiedział trener Kazimierz Moskal na krótkim briefingu prasowym poprzedzającym poniedziałkowy trening. Szkoleniowiec poprowadził dzisiejsze zajęcia w asyście Marcina Pogorzały, Pawła Drechslera i Michała Zaparta, którzy stworzą wraz z nim sztab szkoleniowy pierwszej drużyny.

Kadra ŁKS-u na pierwszych zajęciach

• Bramkarze: Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Marek Kozioł
  • Obrońcy: Mateusz Bąkowicz, Bartosz Szeliga, Oskar Koprowski, Adam Marciniak, Maciej Dąbrowski, Mieszko Lorenc, Nacho Monsalve, Marcel Wszołek, Kamil Dankowski
  • Pomocnicy i napastnicy: Maksymilian Rozwandowicz, Jakub Romanowicz, Piotr Gryszkiewicz, Damian Nowacki, Jan Kuźma, Michał Trąbka, Dawid Kort, Mateusz Kowalczyk, Kelechukwu Ibe-Torti, Bartosz Biel, Piotr Janczukowicz, Javi Moreno, Pirulo, Maciej Radaszkiewicz
  • testowany zawodnik z Belgii.

W przyszły poniedziałek 20 lipca rozpocznie się dziewięciodniowe zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej, gdzie podopieczni trenera Kazimierza Moskala rozegrają cztery mecze sparingowe.  Wśród rywali znajdziemy przedstawicieli PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i trzeciej ligi. W sobotę 16 lipca łodzianie zainaugurują rozgrywki ligowe domowym meczem z GKS-em Katowice.