Pirulo najlepszy. Wyniki Plebiscytu PZP Piłkarze Wybierają 2020/2021 – Fortuna 1 Liga

14 / 07 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Pierwszoligowi piłkarze w zorganizowanym przez Polski Związek Piłkarzy głosowaniu wybrali najlepszych zawodników sezonu 2020/2021. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch ełkaesiaków, w tym Pirulo z nagrodą dla najlepszego piłkarza sezonu.

Pirulo w ubiegłym sezonie zdobył 13 bramek w 32 meczach ligowych (12 goli w lidze i 1 gol w barażowym pojedynku z Arką Gdynia), do tego dorzucił 7 asyst, co nie uszło uwadze pierwszoligowym piłkarzom. W głosowaniu na najlepszego piłkarza Fortuna 1 Ligi Hiszpan wyprzedził zawodników Bruk-Bet Termaliki Nieciecza – Piotra Wlazłę i Romana Gergela.

W jedenastce sezonu znalazło się miejsce w sumie dla dwóch piłkarzy ŁKS-u, bo oprócz Pirulo wyróżniono również Antonio Domingueza (10 goli i 4 asysty w 33 meczach). Poza tym wśród najlepszych znalazło się pięciu zawodników Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i po jedynym z Arki Gdynia, GKS-u Tychy, Radomiaka Radom i Sandecji Nowy Sącz.

WYNIKI PLEBISCYTU „PIŁKARZE WYBIERAJĄ 2020/2021” – Fortuna 1 Liga:

Najlepsza „11”

• BRAMKARZ: Daniel Kajzer (Arka Gdynia).
  • OBROŃCY: Marcin Grabowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Artem Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Michal Piter-Bućko (Sandecja Nowy Sącz), Mateusz Grzybek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
  • POMOCNICY: Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy), Piotr Wlazło (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Pirulo (ŁKS Łódź).
  • NAPASTNICY: Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Karol Angielski (Radomiak Radom), Antonio Dominguez (ŁKS Łódź).

Nagrody indywidualne

• NAJLEPSZY PIŁKARZ
    Pirulo (ŁKS Łódź)
  • NAJWIĘKSZE ODKRYCIE