AKTUALIZACJA 29 / 06 / 2017

109 lat dumy miasta Łodzi

Czy grupa zapaleńców, która w 1908 roku spotykała się na łódzkich placach by grać w futbol, a rok później zarejestrowała swój klub, mogła niespełna 110 lat temu przypuszczać, że stworzy ważny symbol miasta włókniarzy i polskiego sportu?

ŁKS to jeden z najbardziej zasłużonych w kraju i zarazem najstarszy w Łodzi polski klub, współtwórca ligi polskiej, dwukrotny mistrz Polski i zdobywca pucharu Polski. Jego barw bronili – reprezentanci Polski, medaliści Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata.

To łódzki fenomen, który bez względu na reprezentowany w danym okresie poziom sportowy, jest wartością samą w sobie. I dlatego należy go szanować, i dlatego należy o niego dbać.