Kibice

Łódź Kocha Sport

AKTUALIZACJA 27 / 07 / 2017

Jedną z najprężniej działających grup wokół Łódzkiego Klubu Sportowego jest nieformalna sekcja… biegaczy! Mowa oczywiście o popularnej nie tylko w Łodzi grupie Łódź Kocha Sport, która od 2014 roku jednoczy kibiców ŁKS-u wokół aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Za jej powstanie odpowiedzialni są członkowie Stowarzyszenia Kibiców ŁKS, którzy postanowili połączyć swoje dwie pasje – bieganie oraz wspieranie swojego ukochanego klubu. Oficjalna inauguracja działalności grupy to start kilku jej członków na Maratonie DOZ w Łodzi w kwietniu 2014 roku. Ełkaesiacy od tej pory startowali we wszystkich zawodach biegowych razem, reprezentując przede wszystkim Łódzki Klub Sportowy. Szybko okazało się, że wśród kibiców i maratony, i krótsze bieg są neisłychanie popularne – obecnie w zawodach biegowych na różnych dystansach występuje ponad 100 osób w tym wiele kobiet. Biegi dla dzieci, bieg przełajowe, sztafety, maratony, ultramaratony – niezależnie od stopnia trudności i zaawansowania, niezależnie od osiąganych wyników – liczy się możliwość biegania pod wspólną banderą. Charakterystyczne koszulki z napisem Łódź Kocha Sport, wspólne zdjęcia na starcie i na mecie, wspólne treningi – ełkaesiaków doskonale widać na wszystkich zawodach w Łodzi i wielu konkursach w całej Polsce.

Podstawowym celem grupy jest nadal amatorskie i rekreacyjne uprawianie sportu, jednakże systematyczne treningi przynoszą też efekty w postaci wymiernych wyników poszczególnych reprezentantów grupy. Ponadto grupa rozrasta się na inne dyscypliny – cross fit, triathlon, kolarstwo czy biegi z przeszkodami. Reprezentanci Łódź Kocha Sport ruszyli już nawet poza granice Polski – jeden z nich przebiegł maraton w Indonezji na wyspie Jawa, naturalnie w biało-czerwono-białych barwach.

Jak większość grup związanych z ŁKS-em, także Łódź Kocha Sport angażuje się charytatywnie i właśnie tę gałąź swojej działalności postrzega jako najistotniejszą. Dzięki biegom udało się ufundować wózki inwalidzkie czy pomoc medyczną dla podopiecznych grupy, część z nich zresztą dzięki temu może brać udział w zawodach. Łódź Kocha Sport wspiera również fundacje, jak choćby Fundację Brata Alberta, aktywnie uczestniczy również w organizacji biegów. Wśród tych ostatnich trzeba wyróżnić szereg zawodów o charakterze charytatywnym oraz upamiętniający Żołnierzy Wyklętych Bieg Tropem Wilczym, który nie tylko aktywizuje kibiców, ale też przyczynia się do zwiększenia ich świadomości historycznej oraz pielęgnowania w nich patriotyzmu.

„Łódź Kocha Sport”! Kibice ŁKS promują aktywny tryb życia

Skrót „ŁKS” coraz częściej nabiera także drugiego znaczenia: „Łódź Kocha Sport”. Pod takim hasłem wzięła udział w niedzielnym Maratonie Dbam o Zdrowie, czyli ulicznym biegu odbywającym się w Mieście Włókniarzy, grupa członków Stowarzyszenia Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, by promować aktywność fizyczną wśród sympatyków biało-czerwono-białych.

Więcej na gol24.pl

Łódź Kocha Sport

Już trzykrotnie odwiedzili nas członkowie łódzkiej grupy biegaczy „Łódź Kocha Sport”. Grupa ta gromadzi wspaniałych, życzliwych ludzi, którzy nie tylko trenują biegi, biorą udział w wielu biegach charytatywnych, ale także starają się pomagać osobom niepełnosprawnym, chorym, dotkniętym nieszczęściem.

Na nasze pierwsze spotkanie w Domu Pomocy Społecznej Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi przy ul. Helenówek 7 przybyli z torbami pełnymi koszulek sportowych, które zdobyli w licznych wyścigach jako pamiątki i trofea, a teraz przekazali je naszym podopiecznym. Na drugie spotkanie przywieźli, na prośbę naszych mieszkańców, swoje puchary i liczne pamiątkowe medale, które zdobyli w czasie swoich startów. Na trzecie spotkanie przybyli z zaproszeniami do Atlas Areny na mecz derbowy łódzkich zespołów siatkówki żeńskiej: Budowlanych i ŁKS.

Więcej na albert.krakow.pl