Historia

2013 – …

AKTUALIZACJA 01 / 08 / 2017


Powrócić na swoje miejsce

W 2013 roku ŁKS rozpoczął grę w czwartej lidze. Prowadzona przez trenera Wojciecha Robaszka i stworzona z młodych związanych z regionem lub Akademią Piłkarską ŁKS piłkarzy (m.in. Szymon Salski, Aleksander Ślęzak i bramkostrzelny Adam Patora) na tym szczeblu rozgrywek nie miała sobie równych i bez problemów awansowała do trzeciej ligi.

W pierwszym trzecioligowym sezonie ŁKS musiał uznać wyższość Radomiaka (w trakcie sezonu Robaszka zastąpił Andrzej Kretek, a miejsce tego zajął później Marek Chojnacki), a rok później w walce o awans najskuteczniejsza okazała się Polonia Warszawa, choć na wiosnę ełkaesiacy, najpierw pod wodzą Roberta Szwarca a potem Wojciecha Robaszka, odnieśli kilka niezwykle efektownych zwycięstw (m.in. 8:0 z Bronią Radom i 9:1 z Wartą Działoszyn). Zdołali też pokonać w bezpośrednim spotkaniu drużynę „Czarnych Koszul” (2:1), choć koniec końców marzenia o awansie do drugiej ligi trzeba było odłożyć na kolejny rok.

Runda jesienna sezonu 2016/2017 wlała w serca łódzkich kibiców dużo nadziei bowiem zespół prowadzony przez trenera Marcina Pyrdoła kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, a rok kończył na pierwszym miejscu i to z pięciopunktową przewagą nad wiceliderem. Słabsza postawa wiosną i strata kilku ważnych punktów spowodowała, że na trenerskiej ławce Marcina Pyrdoła zastąpił Wojciech Robaszek i choć pod koniec rozgrywek ŁKS wygrał cztery z pięciu ostatnich meczów, w końcowym rozrachunku lepszy o dwa punkty okazał się Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie, z którym swoją drogą łodzianie dwukrotnie zwyciężyli (3:0 i 2:0). Wskutek problemów Finishparkietu związanych z uzyskaniem licencji na grę klasę wyżej do drugiej ligi awansował ostatecznie ŁKS, wicemistrz grupy pierwszej III ligi. Pod koniec lipca łodzianie po raz pierwszy w historii zagrają wiec na tym szczeblu rozgrywkowym.

Historia Łódzkiego Klubu Sportowego pisze się dalej…Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl