Kibice

Stowarzyszenie Kibiców

AKTUALIZACJA 10 / 05 / 2022

fot. Lens Strong

Środowisko kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego a w szczególności jego formalny przedstawiciel, czyli Stowarzyszenie Kibiców ŁKS wykonuje każdego tygodnia ogromną pracę na rzecz aktywizowania lokalnej społeczności i poprawiania wizerunku miasta Łodzi w całej Polsce. Mimo wielu lat złej prasy, gdy sympatykom sportowym, szczególnie sympatykom piłki nożnej przypisywano niemal wyłącznie negatywne cechy i godne potępienia zdarzenia, Stowarzyszenie realizowało założenia swojego statutu w sposób korzystny dla całego miasta.

Wśród zasług SK ŁKS na pierwszy plan wysuwa się działalność charytatywna przejawiająca się w organizacji już od 10 lat wigilii dla dzieci m.in. z domów dziecka i rodzin o niskim statusie materialnym. Poprzez imprezy organizowane w okresie Świąt Bożego Narodzenia Stowarzyszenie zawiązało również ścisłą współpracę z Domem Dziecka nr 1 na ul. Aleksandrowskiej, które aktywnie wspiera. Jako doświadczony organizator SK sprawdziło się również w wielu szkołach, świetlicach środowiskowych i Domu Pomocy Społecznej przy ul. Spadkowej – wielokrotnie pomagając czy wręcz przejmując na siebie organizację takich wydarzeń jak pikniki z okazji Dnia Dziecka czy turnieje sportowe z biegami na czele.

Drugim równie ważnym aspektem pracy członków Stowarzyszenia jest właśnie aktywizacja sportowa łodzian. Grupa Łódź Kocha Sport bierze udział i organizuje kolejne biegi, z których na pierwszy plan wysuwa się “Tropem Wilczym” – potężne wydarzenie i ważna data w kalendarzu każdego biegacza – bieg upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych. Warto dodać, że reprezentanci grupy Łódź Kocha Sport ściśle współpracującej ze Stowarzyszeniem Kibiców biorą udział w zawodach sportowych w całym kraju za każdym razem promując nasze miasto także poprzez obecność herbu Łodzi na swoich oficjalnych biegowych koszulkach.

Stowarzyszenie współpracuje również z licznymi placówkami oświaty przy projektach realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Działacze SK wielokrotnie udzielają pomocy nie tylko lokalnym aktywistom, ale i choćby dyrektorom szkół pragnących organizować imprezy we współpracy z kibicami.

SK ŁKS dociera również do kibiców o niskim statusie materialnym wymagających natychmiastowej pomocy bez przechodzenia pełnej ścieżki biurokratycznej. W ten sposób remontowane są choćby mieszkania, ostatnio kibice zakupili również wózek inwalidzki dla jednego z fanów Łódzkiego KS-u.

Działalność charytatywna, promowanie zdrowego stylu życia i sportu, godne reprezentowanie miasta w całej Polsce oraz szereg inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności to główne cele Stowarzyszenie Kibiców ŁKS.