Aktualności

Podsumowanie jesieni w Akademii – ŁKS U13

9
19 / 01 / 2021

ŁKS U13 to najstarsza drużyna Akademii ŁKS, która nie uczestniczy w rozgrywkach piłki 11-osobowej. Podopieczni Kacpra Modrzejewskiego, Oktawiana Maliszewskiego i Bartosza Krymarysa występują jednocześnie w dwóch rozgrywkach.

W Akademii ŁKS założenia szkoleniowe zostały ukierunkowane na współzawodnictwo, dlatego też w młodszych kategoriach wiekowych każda drużyna do rozgrywek ligowych wystawia dwa zespoły. Jeden – w swojej kategorii wiekowej, a drugi – w roczniku starszym, co ma na celu zwiększenie liczby minut rozgrywanych przez poszczególnych zawodników.

Zespoły ŁKS U13 są prowadzone przez sztab szkoleniowy składający się z Kacpra Modrzejewskiego, Oktawiana Maliszewskiego, a także Bartosza Krymarysa, który do Akademii ŁKS dołączył w sierpniu ubiegłego roku. Ten trenerski tercet opiekuje się zawodnikami z rocznika 2008, choć w swojej drużynie ma również kilku chłopców urodzonych rok później.

Pierwsza drużyna ŁKS U13 rywalizowała w II lidze wojewódzkiej, w której zdołała wywalczyć awans. W 16 rozegranych spotkaniach ełkaesiacy zwyciężyli w 11 meczach, 4 spotkania zremisowali i tylko jeden przegrali. Byli też najskuteczniejszą drużyną, bowiem zdobyli 84 bramki (średnio powyżej 5 gol na mecz). W defensywie również nie mieli sobie równych tracąc jedynie 9 goli. Te osiągnięcia nie pozwoliły im jednak wygrać ligi, lecz skończyć ją na drugim miejscu za plecami Pelikana Łowicz.

Drugi zespół tego rocznika także może zaliczyć rundę jesienną do udanych. Młodzi zawodnicy ŁKS-u zdołali wywalczyć awans do II ligi wojewódzkiej, bezapelacyjnie wygrywając rozgrywki okręgowe w Łodzi i triumfując w trzystopniowych barażach. W lidze zdobyli 22 punkty na 24 możliwe i wyprzedzili drugiego w tabeli Borutę Zgierz o dwa „oczka”. W barażach z kolei wygrali dwumecze z Sokołem Aleksandrów Łódzki (3:0 i 8:0), AKS SMS Łódź (4:0 i 3:0) i Pelikanem II Łowicz (5:2 i 0:1).

Fabian Olejniczak i Filip Rusiecki jako jedyni przekroczyli barierę 1200 rozegranych minut (mecze rozgrywane są 2×30 minut). Olejniczak został także najskuteczniejszym graczem drużyny. Młody napastnik w 23 meczach zdobył 30 bramek. Drugi w tej klasyfikacji był Dominik Kaczmarek, autor 22 trafień. Wspomniana dwójka znalazła się także najwyżej w klasyfikacji asyst, jednak tym razem w odwrotnej kolejności. Kaczmarek zaliczył 17 takich„ostatnich podań”, z kolei Olejniczak – 16.

Wiosną dwie drużyny będą występować w Ligach Wojewódzkich. Pierwsza drużyna w 1. lidze, a druga na jej zapleczu. Dla młodzieży z rocznik 2008 będzie to ostatnie pół roku na mniejszych boiskach. Po wakacjach zespół rozpocznie już przygodę w piłce 11-osobowej.


Zobacz również:


Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]