Podsumowanie jesieni w Akademii – ŁKS II Łódź

11 / 12 / 2020

ŁKS II Łódź drugi sezon z rzędu występuje w rozgrywkach czwartej ligi. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka, Pawła Drechslera Michała Zaparta i Sebastiana Adamczyka na półmetku sezonu prowadzą w tabeli z dwoma punktami przewagi nad Wartą Sieradz i pięcioma nad zajmującym ostatni stopień podium Borutą Zgierz.

Drużyna ŁKS II składa się przede wszystkim z zawodników z roczników 2001 i 2002, choć w kadrze nie brakuje wyróżniających się szesnastoletnich i siedemnastoletnich zawodników. Największy wpływ na drużynę mają jednak gracze, którzy do ŁKS-u niedawno wrócili – Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski i Jakub Romanowicz, przy czym ten ostatni prezentował się na tyle dobrze, że Wojciech Stawowy pod koniec rundy jesiennej włączył go nawet do kadry pierwszego zespołu.

• Mecze: 21 (w tym 2 w Okręgowym Pucharze Polski)
  • Zwycięstwa: 17 (w tym 2 w Okręgowym Pucharze Polski)
  • Remisy: 4
  • Porażki: 0

W 19 ligowych grach ŁKS II zdobył 49 punktów, co więcej nie przegrał żadnego meczu! Ełkaesiacy tylko czterokrotnie podzielili się z rywalami punktami (Zjednoczeni Stryków, Boruta Zgierz, Warta Działoszyn i Włókniarz Zelów). Łodzianie świetnie zaprezentowali się również w trzech rundach Okręgowego Pucharu Polski, wywalczając awans na szczebel regionalny tych rozgrywek. Wyrównane boje z Wartą Zgierz (1:0) i Sokołem Aleksandrów Łódzki (3:2) ostatecznie nasi piłkarze rozstrzygnęli na swoją korzyść, z kolei mecz z GKS-em Ksawerów wygrali walkowerem.

W całej rundzie biało-czerwono-biali zdobyli 66 bramek (w tym 4 w Pucharze Polski), tracąc przy tym jedynie 20 goli (2 w Pucharze Polski). Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest… stoper, kapitan i najbardziej doświadczony gracz drużyny – Aleksander Ślęzak, który na listę strzelców wpisał się trzynastokrotnie. Co ciekawe, drugim najskuteczniejszym strzelcem także jest obrońca – Oskar Koprowski, z sześcioma trafieniami na koncie.

• Strzelone: 66 ⚽ (3 / mecz)
  • Stracone: 20
  • Najskuteczniejsi: ⭐ Aleksander Ślęzak (13 goli) / Oskar Koprowski (6 goli)

Aż dziewięciu zawodników drugiej drużyny rozegrało w tym sezonie już co najmniej 1000 minut. W tej klasyfikacji także przewodzi wyżej wspomniana dwójka. Aleksander Ślęzak w całej rundzie opuścił jedynie dwa mecze (1690 minut), z czego ten drugi ze względu na kartki, a pierwszy… ponieważ tamtego dnia miał zaplanowany ślub. Oskar Koprowski w sumie rozegrał 1620 minut, opuszczając dwa pierwsze mecze ze względu na urlop po poprzednim sezonie (wrócił z wypożyczenia w Legionovii) oraz jeden w środku sezonu,  ze względu na kartki. Warto podkreślić, że podczas rundy jesiennej trenerzy ŁKS II dali szansę zadebiutować na poziomie seniorskim kilku bardzo młodym zawodnikom. Pełnoprawnymi członkami IV ligowej drużyny stali się Adrian Czypicki i Adam Król (obaj urodzeni w 2004 roku), którzy rozegrali odpowiednio 1016 minut (2 gole) i 247 minut (4 gole).

Szansę na treningi w rundzie jesiennej w pierwszoligowym sezonie Wojciecha Stawowego otrzymało w sumie aż ośmiu piłkarzy rezerw ŁKS-u. Wierzymy, że wiosną doczekamy się debiutu jednego z tych piłkarzy na zapleczu ekstraklasy.

Celem drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego na rundę jesienną było utrzymanie kontaktu z zespołami z czołówki, tak by na wiosnę spróbować powalczyć o awans do III ligi  (makroregionalnej). Cel udało się zrealizować z nawiązką, bowiem drużyna Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera nie tylko zakończyła jesień na fotelu lidera, ale dołożyła do tego awans do regionalnego etapu Pucharu Polski.

Autor: Mateusz Żegota