Podsumowanie jesieni w Akademii – ŁKS U16

28 / 12 / 2020

ŁKS U16 czyli drużyna złożona z zawodników urodzonych w roku 2005 zakończyła rozgrywki jesienne na trzecim miejscu w tabeli. Podopieczni Jakuba Wróblewskiego, Romualda Solarka i Krystiana Ilnickiego najniższy stopień zajęli kosztem Pogoni Zduńska Wola.

Ełkaesiacy zgromadzili jesienią 33 punkty, na co złożyło się 10 zwycięstw i 3 remisy. Podopieczni Jakuba Wróblewskiego i Romualda Solarka pięciokrotnie musieli uznać wyższość rywali. W 18 spotkaniach biało-czerwono-biali do bramki rywali trafili łącznie 73 razy (średnio: 4 gole na mecz).

Najlepszym strzelcem drużyny został Kacper Popławski. Młody napastnik na listę strzelców wpisał się aż 23 razy. Double-Double, czyli podwójną liczbę bramek i asyst zanotowali jeszcze Jakub Wojciechowski (11 goli i 12 asyst) oraz Jan Łabędzki (10 goli i 10 asyst). Warto przy tym podkreślić, że Jan Łabędzki grał również w roczniku 2006.

Najwięcej asyst zaliczył Krystian Malec. Pomocnik łodzian wykreował kolegom łącznie 16 sytuacji bramkowych. Malec przewodzi również w klasyfikacji minut rozegranych w całej rundzie (1894). Tuż za jego plecami plasuje się duet środkowych obrońców: Wiktor Czerwiński (1882) i Miłosz Mielczarek (1868).

Trenerzy (prowadzą również ŁKS U17) wprowadzili kilku wyróżniających się zawodników do starszego rocznika. Wiosną gracze urodzeni w 2005 roku będą przyglądać się poczynaniom starszych kolegów, którzy ponownie powalczą o Centralną Ligę Juniorów.

Autor: Mateusz Żegota