Podsumowanie jesieni w Akademii – ŁKS U15

9
29 / 12 / 2020

Zawodnicy urodzeni w roku 2006 i 2007, czyli drużyna ŁKS U15, długo walczyła o zrealizowanie celu postawionego drużynie przed sezonem. Podopieczni Radosława Bieniasa i Daniela Figi mieli za zadanie wygrać ligę i zagrać w barażach o Centralną Ligę Juniorów U15. Ostatecznie batalię o CLJ przegrali z AKS SMS Łódź.

Ełkaesiacy w całych rozgrywkach zgromadzili 28 punkty, na co złożyło się 9 zwycięstw i 1 remis. Czterokrotnie podopieczni Radosława Bieniasa i Daniela Figi musieli uznać wyższość rywali. W decydującym starciu rozegranym przy ul. Milionowej ŁKS przegrał 0:1 z AKS SMS, chociaż w opinii trenerów było to jedno z lepszych spotkań jesieni w wykonaniu młodych ełkaesiaków.

W 14 spotkaniach biało-czerwono-biali do bramki rywali trafili łącznie 37 razy (średnio: 2,5 gola na mecz). Najlepszym strzelcem drużyny został Maksymilian Wojciechowski. Zawodnik urodzony w 2007 roku występujący w pomocy na listę strzelców wpisał się 10 razy (zanotował też 9 asyst). Jednym z liderów drużyny był też Jan Łabędzki, ofensywny pomocnik na co dzień występujący w zespole ŁKS U16.

Na wyróżnienie zasługuje bramkarz Tymoteusz Ochocki, który zanotował pięć czystych kont. Ochocki został wyróżniony przez departament szkolenia bramkarzy i po sezonie został desygnowany na jeden ze sparingów drugiej drużyny rezerw.

W klasyfikacji rozegranych minut przewodzą zawodnicy z rocznika 2007 – Tymoteusz Kunat i Mateusz Książek. Pierwszy jest defensywnym pomocnikiem, który jesienią rozegrał 1564 minuty. Niewiele słabszym wynikiem może pochwalić się Książek. Nominalny obrońca łącznie na boisku przebywał 1457 minut.

Wiosną o Centralną Ligę Juniorów powalczy już rocznik 2007, prowadzony przez ten sam duet trenerski. Nieliczni zawodnicy z rocznika 2006 będą wprowadzani do starszych roczników. Być może któryś z zawodników w okresie przygotowawczym dostanie szansę pokazania swoich umiejętności w drużynie rezerw.

Autor: Mateusz Żegota