Podsumowanie jesieni w Akademii – ŁKS III Łódź

13 / 11 / 2020

Piłkarze ŁKS III Łódź w ubiegłym tygodniu zakończyli rozgrywki ligowe. Złożony z zawodników z rocznika 2002 i 2003 zespół Radosława Pęciaka, Michała Zientarskiego i Sebastiana Bielichowskiego mogliśmy jesienią oglądać zarówno na boiskach seniorskiej klasy A, jak i najstarszej ligi juniorskiej A1.

W rozgrywkach seniorskiej A klasy ełkaesiacy nie mieli sobie równych. W dziesięciu rozegranych meczach druga drużyna naszych rezerw zgromadziła na swoim koncie 28 punktów. Jedynym rywalem, który zdołał urwać ŁKS-owi punkty była drużyna AMII z Nowosolnej (remis). Biało-czerwono-biali zdobyli 62 gole (średnia: 6 na mecz), tracąc przy tym tylko 14 bramek. Najskuteczniejsi okazali się napastnicy – Jakub Piotrowski (11 goli) i Bartosz Bargiel (17 goli).

• Strzelone: 62 ⚽ (6 / mecz)
  • Stracone: 14
  • Najskuteczniejsi: ⭐ Bartosz Bargiel (17 goli) / Jakub Piotrowski (11 goli)

Trzech zawodnik w ŁKS III rozegrało co najmniej 700 minut. Takim wynikiem może się pochwalić stoper Kacper Krus, który jest jednym z najbardziej doświadczonych graczy w zespole oraz bramkarz Tomasz Kucharski, na co dzień szkolony pod czujnym okiem Michała Zaparta i Sebastiana Bielichowskiego. Ostatnim zawodnikiem, który pokonał barierę 700 rozegranych minut jest Łukasz Włodarczyk. Ofensywny zawodnik w okresie przygotowawczym trenował z rezerwami ŁKS-u, jednak szkoleniowcy uznali, że większą szansę na grę zawodnik będzie miał w trzecim zespole.

W juniorskich rozgrywkach celem drużyny było włączenie się do walki o dwa pierwsze miejsca w tabeli A1. Długo wydawało się, że ten cel także uda się zrealizować, mimo że priorytetem dla zawodników z tej drużyny były występy w klasie A. We wtorek ŁKS III przegrał z AKS SMS 1:2 i ostatecznie zakończył zmagania w rozgrywkach juniorskich na 5. miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie. Ostatnią kolejkę ligi wojewódzkiej zaplanowano na najbliższą sobotę, jednak tym razem podopieczni Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego pauzują, z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn występujących w lidze. Na czele klasyfikacji strzelców zespołu, podobnie jak w klasie A, znalazł się Bartosz Bargiel, który zdobył 6 bramek (tuż za nim z pięcioma trafieniami uplasował się Mateusz Suchecki i co ciekawe, skrzydłowy ŁKS III wszystkie bramki zdobył w jednym meczu – z Zawiszą Rzgów).

Niekwestionowanym liderem pod względem występów i liczby rozegranych minut w rozgrywkach juniorskich jest Oskar Stachurski. Urodzony w 2003 roku środkowy obrońca zaliczył 1100 minut.

Filarami tego zespołu są gracze, którzy z sukcesami łączyli grę w obu klasach rozgrywkowych. Najczęściej na boisko wybiegali:

• Michał Niedźwiecki (20 występów, 1570 minut, 4 gole)
  • Wiktor Kościuk (22 występy, 1467 minut, 4 gole)
  • Krystian Gołdyn (17 występów i 2 występów w ŁKS II, 1460 minut)

Warto też odnotować udział drugiej drużyny ełkaesiackich rezerw w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski. Młodzi ełkaesiacy przez pierwsze trzy rundy przeszli jak burza, pokonując LZS Justynów (5:0), KKS Koluszki (9:0) i Orła Parzęczew (4:0). W IV rundzie los nie był łaskawy dla łodzian – trzecioligowy Sokół Aleksandrów Łódzki strzelił osiem bramek i w ten sposób zakończył pucharową przygodę ełkaesiaków.

Autor: Mateusz Żegota