Marcin Matysiak i Riza Durmisi przed #WARŁKS

08 / 03 / 2024

Trener Marcin Matysiak i obrońca ŁKS-u Riza Durmisi odpowiedzieli na pytania łódzkich dziennikarzy przed zaplanowanym na poniedziałek wyjazdowym meczem łodzian z Wartą Poznań.

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): Widać, że trochę świeżego powietrza pojawiło się w naszej szatni po zwycięstwie nad Puszczą. Oczywiście, zapominamy już tym spotkaniu i naszą uwagę absorbuje wyłącznie starcie z Wartą Poznań. Wygrana z Puszczą była małym kroczkiem, a takich musimy wykonać jeszcze dużo. Jeśli chodzi o Wartę analizujemy ten zespół jako całość i jako zbiór indywidualności. Widać, że wykonują tam dobrą pracę, więc musimy być przygotowani na sto procent. Dziewięćdziesiąt minut i boisko pokażą, kto się lepiej przygotował do tego meczu.

Riza Durmisi (piłkarz ŁKS-u): Świetnie było w końcu wygrać mecz. Drużyna zasługuje na znacznie więcej takich zwycięstw, ale póki co cieszymy się z tego pierwszego impulsu, który powinien przynieść dużo pozytywnej energii. […] Tego czasu na pracę po zmianie trenera nie było wiele, ale staramy się pracować nad defensywą i wydaje mi się, że z meczu na mecz będzie to wyglądało coraz lepiej. […] Wciąż wierzymy jako drużyna w to, że możemy zwyciężać, bo ten zespół ma potencjał.