Wypowiedzi po #GÓRŁKS

27 / 04 / 2024

– Górnik zagrał tak jak zwierzyna, która dopada swoją ofiarę i nie daje jej szans. Mówię tu o naszych błędach, które rywal wykorzystał z zimną krwią – powiedział trener Marcin Matysiak po meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym piłkarze ŁKS-u zmierzyli się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Podczas konferencji prasowej głos zabrał także opiekun gospodarzy, Jan Urban.

Jan Urban (trener Górnika Zabrze): Rozmawialiśmy dużo w trakcie tygodnia o tym, jak podejść do tego spotkania. Wielu mówiło, że to będzie łatwy mecz i dlatego takie spotkania są często pułapką. Udało nam się zmobilizować drużynę na tyle, żeby dobrze wejść w ten mecz. Graliśmy dobrze, zdobywaliśmy gole i podtrzymaliśmy swoje marzenia. Ostatnio ŁKS prezentował się dobrze, więc tym bardziej się cieszymy.

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): Zostały cztery mecze i chcemy wyjść z tej sytuacji z twarzą. Nie jest tak, że myślimy już tylko o zakończeniu sezonu. Chcę, żebyśmy pracowali do końca tak jak wcześniej. Nie pozwolę na to, żeby którykolwiek z zawodników pomyślał, że to koniec ligi. Będę się bacznie przyglądał temu jak piłkarze pracują w tygodniu i czy wszystkim zależy na przeplatance, którą ma na koszulce.