Aktualności

Łodzianie Kochają Święta

7
04 / 12 / 2017

W poniedziałek po południu podczas konferencji prasowej „Łodzianie Kochają Święta” przedstawiciele dwóch sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego – siatkówki oraz piłki nożnej – zaprezentowali swoje inicjatywy związane z nadchodzącymi świętami.

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta Łodzi, a wzięli w nim udział: Mariusz Przybyła – radny miasta Łodzi, wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców oraz przedstawiciel sekcji siatkówki, a także reprezentujący wicelidera drugiej ligi: Milena Chmielecka z działu marketingu oraz piłkarze – Michał Kołba i Maksymilian Rozwandowicz.

W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami oraz okresem świątecznym ŁKS zaplanował na grudzień szereg akcji skierowanych do dzieci ze szkół podstawowych, domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Przedstawiciele ŁKS-u odwiedzą w najbliższym czasie m.in. placówkę przy ul. Wileńskiej, gdzie po zajęciach lekcyjnych przebywają dzieci z dysfunkcyjnych rodzin i gdzie zawodnicy rozdadzą młodym kibicom prezenty.

W czwartek, 7 grudnia, pracownicy klubu wraz zawodnikami udadzą się do Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Żwirki. Tam na dzieci czeka nie tylko kilka mikołajkowych niespodzianek, okazuje się bowiem, że sportowcy wezmą udział w przedstawieniu świątecznym dedykowanym wszystkim łódzkim drużynom sportowym.

Wkrótce rozpocznie się również konkurs na własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną, która zawiśnie na naszej klubowej choince, a trzeba wiedzieć, że świąteczne drzewko ubierali w tym roku sami piłkarze ŁKS-u wraz ze swoimi młodszymi kolegami z rocznika 2006.

Największym przedsięwzięciem będzie jak co roku organizacja wigilii dla dzieci z domów dziecka oraz mniej zamożnych rodzin. Kibice wraz z klubem kolejny raz dołożą wszelkich starań, aby na twarzy młodych łodzian, którzy na co dzień zmagają się z wieloma problemami, pojawił się szeroki uśmiech. Kolacja odbędzie się w restauracji Saffron, a weźmie w niej udział ponad czterysta dzieci.

Jako zawodnicy najbardziej angażujemy się właśnie w organizację wigilii dla dzieci. Ja już będę w niej uczestniczył trzeci rok z rzędu i bardzo się cieszę, że możemy kolejny raz obdarować dzieciaki upominkami. W tym roku udało nam się zebrać 1300 zł, co jest równowartością opłacenia 52 talerzyków. Wszystkich zachęcamy do pomocy i wpłacenia pieniędzy na ten szczytny cel – powiedział na spotkaniu bramkarz ŁKS-u Michał Kołba.

Wigilia jest organizowana przez Stowarzyszenie Kibiców ŁKS-u dwunasty rok z rzędu. Po raz czwarty sponsorem głównym jest sieć szkół Cosinus. Środki na jej organizację pochodzą od kibiców i sponsorów, którym chciałbym przy tej okazji bardzo podziękować. Na wigilię zapraszam również przedstawicieli mediów. Warto na własne oczy przekonać się jak wielkie i radosne jest to przedsięwzięcie – zachęcał Mariusz Przybyła i wspomniał, że tradycją tych corocznych spotkań jest to, że po jego zakończeniu wszyscy wybierają się na mecz jednej z sekcji ŁKS-u. W tym roku jest będzie to mecz siatkarek ŁKS Commercecon Łodź z Impelem Wrocław.

Na konferencji został również poruszony temat voucherów świątecznych, które dostępne są od dzisiaj (tj. od poniedziałki 4 grudnia) w sprzedaży. Jest to wymarzony prezent dla każdego sympatyka Łódzkiego Klubu Sportowego i piłki nożnej z naszego miasta, voucher bowiem można wymienić na karnet na rundę wiosenną.

O wszystkich działaniach, które uda nam się zrealizować w okresie świątecznym będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem naszej strony oficjalnej oraz facebook’owego profilu.

fot. Rada Miejska w Łodzi

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]