Kolejny sukces kibiców. “Wigilia z kibolem” odbyła się po raz trzynasty!

11 / 12 / 2018

W niedzielę w restauracji „Saffron” odbyła się trzynasta „Wigilia z kibolem” organizowana przez Stowarzyszenie Kibiców ŁKS dla najmłodszych wychowanków domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz ełkaesiacki rodzin.

Tradycyjnie wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć podopiecznych Domu Dziecka nr 1 w Łodzi, którymi Stowarzyszenie Kibiców ŁKS opiekuję się już od wielu lat. Dodatkowo jak co roku pojawili się też najmłodsi z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Ogrodowej, a także mali członkowie ełkaesiakich rodzin.

Jak co roku przygotowania do organizacji tego wydarzenia rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Od początku listopada trwała zbiórka pieniędzy wśród kibiców oraz licytacje różnych gadżetów klubowych. Toczyły się też rozmowy z firmami chcącymi dołożyć swoją „cegiełkę”. W końcu od niedzielnego poranka kilkudziesięciu wolontariuszy pracowało nad przygotowaniem świątecznych paczek oraz sali restauracyjnej.

Tegoroczna „Wigilia z kibolem” rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło przedstawiciela Urzędu Miasta Łodzi – Marcina Masłowskiego czy dyrektora łódzkiego MOSiR-u – Eryka Rawickiego. Pojawił się również dyrektor Szkoły Marcina Gortata – Michał Feter oraz reprezentanci sekcji piłki nożnej w osobach dyrektora klubu – Dariusza Lisa i członka Rady Nadzorczej – Dariusza Łyżwy. Tradycyjne bożonarodzeniowe błogosławieństwo odprawił kapelan sportowej Łodzi, ks. Paweł Miziołek.

Najmłodsi najbardziej czekali jednak na piłkarzy pierwszoligowej drużyny. Do wspólnych zdjęć z dziećmi pozowali Michał Kołba, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński i Mikołaj Maschera. Nie zabrakło również rozdawania autografów oraz wspólnych rozmów z zawodnikami.

Po oficjalnym wstępie, wspólnym odśpiewaniu hymnu kibiców „W naszym mieście Łodzi”, wysłuchaniu wokalnych występów oraz kosztowaniu świątecznych smakołyków przyszła pora na wręczenie tego co dla dzieciaków najważniejsze, czyli paczek (w imponującej liczbie 400 sztuk!), w których jak co roku oprócz masy słodyczy nie mogło również zabraknąć gadżetów ŁKS.

Zakończenie wydarzenia nie oznaczało końca atrakcji dla najmłodszych. Dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dzieci wraz z opiekunami udały się do Hali Sportowej przy ul. Skorupki gdzie mecz rozgrywali koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego.

Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego pragnie serdecznie podziękować za pomoc i nieoceniony wkład w organizację tegorocznej wigilii:

• Sieci szkół dla dorosłych Cosinus, która była współorganizatorem wydarzenia,
  • Restauracji Saffron,
  • Firmie Tomadex,
  • Państwu Ziółkowskim,
  • Pani Ewie Rozalskiej z Cukierni „Rozalka”,
  • ŁKS Łódź,
  • MPK Łódź,
  • Firmie eFanShop.com,
  • Panu Wiesławowi Borsowi,
  • Panu Jackowi Żałobie,
  • Panu Erykowi Rawickiemu,
  • Pani Paulinie Tomaszewskiej,
  • Panu Januszowi Pietrasowi,

oraz wszystkim innych prywatnym osobom, wolontariuszom oraz firmom, które dołożyły swoją cegiełkę!