Inżynieryjny powrót do przeszłości

03 / 12 / 2019

fot. Archiwum Jacka Bogusiaka

Postępujące prace nad rozbudową stadionu to znakomita okazja, aby… powspominać dawną infrastrukturę, którą dysponował Łódzki Klub Sportowy. Dlatego właśnie w sobotniej audycji sportowej Radia Łódź można było wysłuchać archiwalnych nagrań na ten temat. Dziś te unikatowe materiały udostępniamy na naszym portalu!

W miniony weekend redaktor Piotr Andrzejczak przypomniał między opowieści nieżyjącego już dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki w Łodzi dra Andrzeja Bogusza o obiektach należących przed laty do ŁKS-u – w tym o boisku przy ul. Srebrzyńskiej 37. Opisane ponadto zostały kulisy przenosin na kompleks przy al. Unii 2. Nie zabrakło też anegdot związanych z tablicą świetlną na stadionie przy al. Unii 2, które „odświeżył” Andrzej Łuczak, czyli wieloletni elektryk pracujący w klubie.

Cały materiał można odsłuchać po kliknięciu w poniższy link:

Radiu Łódź, naszemu partnerowi medialnemu, dziękujemy za udostępnienie wspomnianych nagrań!