Bartłomiej Kalinkowski przedłużył kontrakt z ŁKS-em

22 / 05 / 2019

fot. Cyfrasport

Umowa Bartłomieja Kalinkowskiego z Łódzkim Klubem Sportowym została przedłużona o kolejny rok, czyli do 30 czerwca 2021 roku – wszedł bowiem w życie zapis o jej przedłużeniu wraz z awansem do ekstraklasy.

– Bartek rundą wiosenną pokazał, że potrafi grać jako typowa “ósemka”, zarówno skutecznie w defensywie, jak i kreować grę. Mam nadzieję, że to dopiero początek w wykonaniu Bartka, bo potencjał ma olbrzymi – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS-u.

Bartłomiej Kalinkowski trafił do Łodzi przed rozpoczęciem sezonu 2018/19. W minionych rozgrywkach 24-latek rozegrał w barwach ŁKS-u 25 spotkań (w tym jedno w Pucharze Polski). “Kali” był także jednym z czternastu ełkaesiaków, któremu udało się wpisać na listę strzelców – jego piękny gol był ozdobą wygranego 3:0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w rundzie wiosennej.

Przypomnijmy, przed przywdzianiem koszulki z przeplatanką na piersi pochodzący z Warszawy piłkarz występował między innymi w GKS-ie Katowice, Wigrach Suwałki oraz Legii Warszawa, w barwach której zaliczył trzy mecze w ekstraklasie w sezonie 2014/15.

Bartek, powodzenia z ŁKS-em w ekstraklasie!