Aktualności

Rozpocząć serię! Zapowiedź meczu z GKS Tychy

6
21 / 11 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Na boisku walka na całego, na trybunach przyjaźń. Innymi słowy – piłkarze ŁKS-u rozpoczną rundę rewanżową starciem z GKS-em Tychy. Początek meczu zaplanowanego w ramach 18. kolejki Fortuna 1 Ligi w niedzielę o godz. 12.40.

Piłkarską wiosnę zainaugurujemy jeszcze jesienią niedzielnym spotkaniem z GKS-em Tychy. W trzech rozegranych już w tym roku konfrontacjach zespół trenera Artura Derbina nie przegrał z ełkaesiakami, więc czas nieco wyretuszować tę statystykę po naszej myśli.

Za ciosem…

Podopieczni trenera Artura Derbina, podobnie jak ełkaesiacy, odnieśli w tym sezonie siedem zwycięstw, ale wyprzedzają łodzian w pierwszoligowej tabeli o dwa „oczka”, bo przegrali w tym sezonie dwa mecze mniej i dwa więcej zremisowali. Warto przy tym zwrócić uwagę na wyjazdowy bilans tyszan w bieżących rozgrywkach – trzy zwycięstwa, trzy remisy i tylko jedna porażka, do tego zaledwie sześć straconych goli, na dokładkę zaś – seria sześciu wyjazdów bez porażki.

Zespół ze Śląska w poprzedni weekend pauzował w lidze (spotkanie z Koroną Kielce zostało przełożone na inny termin), ale piłkarze nie mieli wolnego. GKS rozegrał zakończony remisem 1:1 sparing z Zagłębiem Sosnowiec, w trakcie którego szkoleniowiec najbliższego rywala łodzian przyglądał się wielu zawodnikom i jak stwierdził, zebrał ciekawy materiał do analizy.

🎙 Artur Derbin (trener GKS-u w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim”):  Mieliśmy w trakcie rundy jesiennej swoje zawirowania, ale wychodzimy na prostą.

ŁKS przygotowywał się natomiast do starcia z GKS-em Tychy w znacznie lepszych humorach niż jeszcze kilkanaście dni temu do wygranego koniec końców spotkania z GKS-em Katowice (1:0) i wszyscy w Łodzi bardzo liczymy na to, że ten umiarkowany optymizm poparty wykonaną na treningach ciężką pracą zaprocentuje w niedzielę.

Trener Kibu Vicuña komplementował rywala w trakcie piątkowego spotkania z dziennikarzami, lecz i dał do zrozumienia, na czym zależy mu teraz najbardziej. Celem na dziś jest komplet punktów. Celem na symboliczne jutro – doszlusowanie przed końcem roku do czołowej szóstki. ŁKS tylko raz w tym sezonie wygrał dwa mecze z rzędu (sierpniowe zwycięstwa nad Skrą i Puszczą), więc czas wrócić do tego trendu, tym bardziej że łodzianie lubią rywalizować z pierwszoligową czołówką (14 punktów z rywalami z pierwszej ósemki).

🎙 Kibu Vicuña (trener ŁKS-u): Czeka nas bardzo pracowita końcówka roku. Potrzebujemy każdego zdrowego zawodnika. Wiek piłkarza nie ma znaczenia. Liczy się tylko to, jak prezentuje się na boisku.

Trener Artur Derbin w meczu z ŁKS-em nie będzie mógł skorzystać z usług Oskara Paprzyckiego (nie zagra już w tym roku) oraz Nemanji Nedicia (pauza za kartki). W naszym zespole zabraknie Kamila Dankowskiego, Piotra Janczukowicza, Michała Trąbki, Nacho Monsalve i Macieja Dąbrowskiego. Do kadry meczowej po absencji spowodowanej kontuzjami mogą natomiast wrócić Maciej Wolski i Adrian Klimczak.

Na trybunie święto!

W trzynastu dotąd rozegranych ligowych pojedynkach ŁKS-u z GKS-em Tychy drużyny odniosły solidarnie po trzy zwycięstwa, a siedem pozostałych spotkań zakończyło się podziałem punktów, w tym też to rozegrane w ramach rundy jesiennej bieżącego sezonu (1:1).

Jutrzejsze spotkanie (początek o godz. 12.40) sędziuje Patryk Gryckiewicz z Torunia (arbiter będzie miał do dyspozycji VAR). W sprzedaży wciąż są bilety, więc gorąco zachęcamy do ich zakupu (TUTAJ), tym bardziej że dzieci oraz młodzież (do 16. roku życia) i tym razem mogą nabyć wejściówkę za 10 zł (tak zresztą, jak ci, którzy zakupili normalny bilety w cenie 50 zł na poprzedni mecz łodzian z GKS-em Katowice).

Wszystkim pozostałym, którzy tego dnia nie będą mogli być z nami na stadionie polecamy transmisję w Polsacie Sport, aplikacji Polsat Box Go oraz relację radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź. Przypominamy również, że jutro wieczorem (godz. 20.30) w Łódź Sport Arenie czekają nas siatkarskie derby Łodzi z udziałem ŁKS Commercecon. Niedziela będzie dla nas!


Czytaj też przed meczem:Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny