Ciekawe, że… GKS Tychy

17 / 11 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

ŁKS wygrał dotąd tylko jeden domowy mecz z GKS-em Tychy. W weekend szansa na poprawienie wyniku.

• Cztery pierwsze ligowe starcia ŁKS-u z GKS-em Tychy zakończyły się podziałem punktów.
  • Najczęstszym wynikiem rywalizacji ŁKS-u z GKS-em Tychy są remisy 0:0 (trzykrotnie) i 1:1 (czterokrotnie).
  • Na gola w domowym meczu z GKS-em Tychy ełkaesiacy czekają 44 lata. Ostatnim autorem takiej bramki jest Marek Dziuba, który wpisał się na listę strzelców w wygranym 3:1 meczu rozegranym 25 maja 1977 roku.
  • Wspomniany wyżej mecz (3:1) to przy okazji pierwsze ligowe zwycięstwo łodzian na GKS-em Tychy i zarazem jedyne domowe w starciu z tym rywalem.
  • W meczach ŁKS-u z GKS-em Tychy padły 24 gole (nie wliczając w to walkowera), co daje średnią 2 goli na mecz.
  • Najwięcej goli w meczach ŁKS-u z GKS-em Tychy pada w pierwszym kwadransie drugiej połowy (6 goli) i ostatnim kwadransie (6 goli).
  • Trzy ostatnie gole dla ŁKS-u w rywalizacji z GKS-em Tychy to dzieło obcokrajowców (Dani Ramirez, Ricardinho, Antonio Dominguez).
  • Dwa ostatnie gole dla ŁKS-u w meczach z GKS-em Tychy to efekt strzałów zza linii pola karnego.
  • Aż pięć z sześciu pierwszych goli dla ŁKS-u w meczach z GKS-em Tychy to dzieło Andrzeja Milczarskiego.
  • Sobotnie starcie będzie czternastym meczem ŁKS-u z GKS-em Tychy (jeśli nie liczyć pojedynków z powstałym w wyniku fuzji Sokołem Tychy). Trzy mecze wygrali łodzianie, trzy zwycięstwa odnieśli także tyszanie, a siedem pozostałych spotkań zakończyło się podziałem punktów.

fot. Janusz Kubik / Z lewej Andrzej Milczarski (tu zdobywa gola w meczu z Widzewem).

Ligowy bilans ŁKS vs. GKS Tychy

• Meczów w lidze: 13
  • Zwycięstw ŁKS-u / Remisów / Porażek: 3 / 7 / 3
  • Bramki: 12:15