Aktualności

Co słychać u rywala: GKS Tychy

5
19 / 11 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W niedzielę zmierzymy się z GKS-em Tychy, który w poprzedni weekend pauzował w lidze i rozegrał mecz sparingowy z Zagłębiem Sosnowiec.

Piłkarze GKS-u Tychy w ubiegły weekend odpoczywali od ligowej rywalizacji, bo ich spotkanie z Koroną Kielce ze względu na powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski zostało przełożone na inny termin. Tyszanie nie próżnowali jednak i rozegrali grę kontrolną z Zagłębiem w Sosnowcu. Sparing zakończył się remisem 1:1 (1:0), a bramkę dla gości zdobył Damian Nowak.

🎙 Artur Derbin (trener GKS-u w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim”): Chcemy w tym sezonie wywalczyć promocję do ekstraklasy. Mieliśmy w trakcie rundy jesiennej swoje zawirowania, ale wychodzimy na prostą. Dorobek punktowy mamy natomiast taki sam jak w zeszłym sezonie na półmetku rozgrywek.Wcześniej, tj. w 16. kolejce Fortuna 1 Ligi, GKS wysoko wygrał z Górnikiem Polkowice (4:1) i obecnie zajmuje 6. miejsce w tabeli z przewagą dwóch „oczek” nad ŁKS-em. W tym ostatnim ligowym meczu zespół GKS-u wystąpił w następującym składzie: Konrad Jałocha – Dominik Połap, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Maciej Mańka, Marcin Kozina (71, Kacper Janiak), Jakub Piątek (90, Miłosz Pawlusiński), Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk (72, Sebastian Steblecki), Bartosz Biel (79, Kamil Kargulewicz), Gracjan Jaroch (79, Tomáš Malec).

Trener Artur Derbin w meczu z ŁKS-em nie będzie mógł skorzystać z usług Oskara Paprzyckiego i Marcela Stefaniaka (nie zagrają już w tym roku) oraz Nemanji Nedicia. Obrońca z Czarnogóry, który w tym sezonie wystąpił we wszystkich ligowych meczach GKS-u, został ostatnio ukarany już czwartą w tym sezonie żółtą kartką, więc w niedzielę nie pomoże kolegom.

Niedzielne spotkanie ŁKS-u z GKS-em Tychy rozpocznie się o godz. 12.40.
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny