Wojciech Myć sędziuje w Białymstoku

28 / 03 / 2024

fot. Kamil Świrydowicz / Cyfrasport

Mecz 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym ŁKS zmierzy się w sobotę na wyjeździe z Jagiellonią Białystok poprowadzi Wojciech Myć.

Arbiter z Lublina w czternastu prowadzonych w tym sezonie meczach (spotkania PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i Fortuna Pucharu Polski) pokazał 68 żółtych kartek, 2 czerwone kartki, a na jedenasty metr wskazał sześciokrotnie.

Wojciech Myć prowadził w przeszłości kilka spotkań z udziałem ełkaesiaków. W sezonie 2018/2019 na zapleczu ekstraklasy – przegrany mecz łodzian ze Stalą Mielec (0:2) i zremisowany 1:1 pojedynek z GKS-em w Katowicach, w sezonie 2019/2020 w elicie był rozjemcą starcia ŁKS-u z Lechią w Gdańsku (3:1 dla gospodarzy), a w kolejnych latach w pierwszej lidze wygranego meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:1), zremisowanego z GKS-em w Tychach (1:1) i GKS-em Jastrzębie (1:1).

W sobotę w Białymstoku asystentami Wojciecha Mycia będą Tomasz Listkiewicz i Andrzej Zbytniewski, a sędzią technicznym Marcin Szczerbowicz. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Krzysztof Jakubik i Marcin Boniek. Pierwszy gwizdek o godz. 15.