Aktualności

Wojciech Łuczak oficjalnie w ŁKS-ie!

19
27 / 01 / 2018

Kadrę wicelidera drugiej ligi wzmocnił zawodnik z ekstraklasową przeszłością. Wojciech Łuczak, były piłkarz m.in. Cracovii, Górnika Zabrze oraz Zagłębia Sosnowiec, związał się z łódzkim klubem 2,5-letnim kontraktem.

Urodzony w 1989 roku w Zgorzelcu zawodnik przygodę z piłką rozpoczął w Hutniku Pieńsku. Jeszcze jako junior przez trzy sezony występował w młodzieżowych drużynach holenderskiego Willem II Tilburg, a po powrocie do kraju znalazł zatrudnienie w Cracovii. I to właśnie w drużynie „Pasów” zadebiutował w 2010 roku w ekstraklasie.

Kolejnym klubem, w którym ofensywnie usposobiony pomocnik zakotwiczył na dłużej był Górnik Zabrze. Między 2012 a 2015 rokiem Wojciech Łuczak rozegrał w barwach śląskiego klubu 47 spotkań w ekstraklasie i zdobył cztery gole. Premierowe trafienie zanotował w starciu z Lechią Gdańsk, potem trafiał jeszcze w meczach z Widzewem, Legią, ponownie z Lechią oraz z Ruchem. Co ciekawe za każdym razem kiedy zawodnik wpisywał się na listę strzelców, jego drużyna nie przegrywała.

Od jesieni 2015 roku Łuczak występuje na pierwszoligowych boiskach – najpierw w Wiśle Płock, potem w Zagłębiu Sosnowiec. W tym czasie na zapleczu ekstraklasy pomocnik rozegrał 69 spotkań i zdobył 7 goli (w obecnym sezonie w barwach sosnowieckiej drużyny na ligowych boiskach pojawiał się szesnaście razy, w tym dziewięciokrotnie od pierwszej minuty, zdobył też jedną bramkę, a do tego wystąpił w dwóch meczach rozgrywek o Puchar Polski, strzelił też w nich dwie bramki).

Zainteresowani pozyskaniem mierzącego 184 cm wzrostu pomocnika byli w ostatnim czasie Widzew i Górnik Łęczna, ponadto Wojciecha Łuczaka łączono z Puszczą Niepołomice, Chrobrym Głogów a nawet ekstraklasową Cracovią. Ostatecznie jednak zawodnik związał się z Łódzkim Klubem Sportowym 2,5-letnim kontraktem z opcją przedłużenia umowy.

Zawodnicy z charakterem,  profesjonaliści, od zawsze byli w cenie i kluby zawsze będą zainteresowane pozyskaniem takiego piłkarza. Dlatego też doceniamy fakt, że Wojtek był bardzo zdeterminowany i wybrał nasz Klub. Jestem pewny, że swoimi umiejętnościami, charyzmą i doświadczeniem Wojtek da drużynie dużo jakości.” – powiedział Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS-u.

Szkoleniowcy wicelidera drugiej ligi, tak jak i zapewne kibice, liczą na doświadczenie piłkarza, jego umiejętności stricte piłkarskie oraz zaangażowanie. On sam zresztą powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” – „Jestem profesjonalistą. Zawsze dawałem z siebie 200 procent – na meczach i na treningach. Na murawie mogło mi zabraknąć umiejętności, ale nie serducha. Najważniejsze, żeby mieć czyste sumienie wobec samego siebie. Ja mam.

Witamy w Łódzkim Klubie Sportowym, życzymy zdrowia oraz wielu wspaniałych spotkań w barwach „Rycerzy Wiosny”!

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]