Aktualności

Wigilia Akademii ŁKS

20
22 / 12 / 2018

W czwartkowy wieczór piłkarska rodzina Łódzkiego Klubu Sportowego spotkała się na stadionie przy al. Unii 2 na uroczystej wigilii wieńczącej ten bardzo udany dla wszystkich naszych sportowców rok.

Był opłatek, życzenia, pyszna wspólnie zjedzona kolacja, nie zabrakło i ciekawych międzypokoleniowych dyskusji, a że ten jubileuszowy dla ŁKS-u 2018 rok należał do szczególnie udanych, dopisywały i humory. Oprócz młodych zawodników i sztabów szkoleniowych pracujących na co dzień w Akademii ŁKS-u, na wigilii pojawili się również przedstawiciele zarządu, trenerzy i zawodnicy pierwszego zespołu, a także specjalni goście.

Zaraz po życzeniach złożonych ełkaesiakom przez kapelana łódzkiego sportu – księdza Pawła Miziołka i tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem, głos zabrał prezes ŁKS-u Tomasz Salski oraz członkowie zarządu – Dariusz Łyżwa, Przemysław Andrzejak oraz Jerzy Pietrucha, którzy poza życzeniami świątecznymi, wychowankom ŁKS-u życzyli również powodzenia w nadchodzącym roku.

– „Dziękuję trenerom Akademii, dziękuję rodzicom, dziękuję pani Ewie Pabjańczyk, dziękuję w końcu za zaangażowanie naszym młodym adeptom piłkarstwa. Zawód piłkarza to ciężka praca.  Każdy, kto marzy o osiągnięciu sukcesów już dzisiaj musi o swojej karierze zacząć myśleć bardzo poważnie. Nasz obecny sztab trenerski na czele z panem trenerem Kazimierzem Moskalem dał jasny sygnał – ŁKS będzie stawiał na młodych zawodników Akademii. I to jest duża szansa właśnie dla was. Szansa, żeby zaistnieć w dorosłej piłce, czego oczywiście bardzo wam życzę” – powiedział prezes ŁKS-u, Tomasz Salski.

Głos zabrał również Krzysztof Przytuła, który podsumował miniony rok oraz wyraził nadzieję, że w 2019 roku kolejni młodzi piłkarze zasilą kadrę pierwszego zespołu. Wśród życzeń złożonych przez dyrektora sportowego ŁKS-u młodym piłkarzom nie zabrakło i tych dotyczących wytrwałości w realizacji marzeń. – „Mam nadzieję, że będziecie utożsamiać się z ŁKS-em, a przy okazji szacunkiem obdarzycie wszystkich ludzi tworzących Łódzki Klub Sportowy. Życzę wam, abyście się nie poddawali. ŁKS rośnie w siłę i to bardzo mnie cieszy. Pragniemy pomóc wam w rozwinięciu kariery sportowej, a także obowiązkach szkolnych. Pamiętajcie, jesteśmy tu dla was. Nabierzcie sił w okresie świątecznym, bo w przyszłym roku czeka nas wiele wyzwań. Na końcu mam dla was tylko jedną jeszcze radę: pracujcie ciężko, a zdobędziecie to, o czym marzycie.”

Na spotkaniu pojawił się również Marcin Młynarczyk, ceniony autor książek dla dzieci, który dla młodych piłkarzy przygotował specjalny prezent – bardzo ciekawe książki swojego autorstwa. Specjalny zestaw upominków każdy z młodych zawodników otrzymał także od klubu.

Kilka ważnych słów do wychowanków Akademii ŁKS-u powiedział w końcu także trener beniaminka pierwszej ligi: – „Nauka i sport są w życiu najważniejsze. Pozwalają nam przetrwać w chwilach próby, pomagają sprostać wyzwaniom i poradzić sobie z problemami” – stwierdził Kazimierz Moskal, a my mamy nadzieję, że wszystkie te życzenia oraz rady każdy z młodych piłkarzy weźmie sobie do serca.

Po tej części nieco bardziej oficjalnej, odbyła się prapremiera mini-filmu dokumentalnego opowiadającego o Akademii ŁKS, w którym piłkarze i trenerzy podsumowywali kończący się rok (premiera wspomnianego filmu na kanale ŁKS już na początku przyszłego roku!).

W doskonałych humorach wracali więc do swych domów młodzi piłkarze, tym bardziej że wigilia okazała się świetną okazją do integracji ełkaesiackiego środowiska skupionego wokół Akademii. Jesteśmy pewni, że za rok znów spotkamy się w tak licznym (i obiecującym piłkarsko) gronie, a wspomnienie 2019 roku wywoła na twarzach wszystkich ludzi ŁKS-u nie mniejszy uśmiech niż wspomnienie roku 2018.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]